banner39

Köşk'e çıkan Kılıçdaroğlu: Devlet krizi var!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Gül'ün daveti üzerine Köşk'e çıktı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Gül'e iki önerisini sunduğunu söyledi

Yurt Haberleri 13.01.2014, 14:04 13.01.2014, 16:43
Köşk'e çıkan Kılıçdaroğlu: Devlet krizi var!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HSYK'nın yapısında değişiklik öngören teklifle ilgili görüşmelerde bulunmak üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı Çankaya Köşkü'ne davet etti.

Gül'ün davetine ilk cevap Kılıçdaroğlu'dan geldi. Kılıçdaroğlu, Köşk'te Gül ile görüştü. Görüşme sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Türkiye bir devlet krizi yaşıyor. Demokrasi tarihinde önemli olay. Şu anda parlamentoda HSYK ile ilgili anayasa teklifi görüşülüyor. Demokrasinin gelişmesini, yargının bağımsızlığını savunan bir partinin genel başkanı olarak endişelerimizi Cumhurbaşkanımıza aktardık. Görüş tartışılıyor.

Biz TBMM'de görüşülen HSYK yasa teklifinin geri çekilmesi ve siyasi iktidarın yolsuzluk soruşturmalarına engel olunmaması gerektiğini ilettik.

Yargı teminatını güçlendirmek istiyoruz. Yargının bağımsız ve tarafsız olmasını istiyoruz. Bizim görüşümüz Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun birbirinden ayrılmasıdır. Kendi vicdanının emrinde olan yargı istiyoruz bunları aktardım.

BAHÇELİ 15.00'TE ÇIKACAK

Devlet Bahçeli saat 15.00'te, Selahattin Demirtaş ise saat 18'00'de Köşk'e çıkacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?