banner39

Köydeki yangında 31 ev kullanılamaz hale geldi

Boyabat'ta boş bir evde çıkan yangının diğer evlere de sıçraması üzerine 31 ev yandı

Yurt Haberleri 01.06.2014, 09:59 01.06.2014, 09:59
Köydeki yangında 31 ev kullanılamaz hale geldi

Sinop’un Boyabat ilçesinin 45 haneli Aşağı Seyricek köyünde çıkan yangında, 31 ev kullanılamaz hale geldi.

İlçe merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıktaki Aşağı Seyricek köyünde, boş olduğu belirtilen İbrahim Kaymaz'a ait evde yangın çıktı. Elektrik tesisatındaki arızadan çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüyerek, köydeki diğer evlere de sıçradı.

İhbarı alan Boyabat ve Kargı itfaiye ekipleri ile Boyabat Orman İşletmesi ekipleri köye hareket etti. Yaklaşık 1,5 saatte köye ulaşabilen ekipler, yangını güçlükle kontrol altına alabildi.

Olayda, 31 ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Boyabat Kaymakamı Bilal Bozdemir, olay yerindeki incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, yangının boş bir evde çıktığını, elektrik tesisatındaki arızanın yangına neden olduğu ihtimali üzerinde durulduğunu söyledi.

Köyde 45 ev bulunduğunu, bunlardan 14'ünün kurtarılabildiğini anlatan Bozdemir, şunları söyledi:

"Yangına 4 arazöz, 3 itfaiye aracıyla müdahale edildi. Allah'a şükür can kaybı ve yaralı yok.  Hayvan telefi yaşanmadı. Köyde oturulan 6 haneden 4'ü yandı, 2'si sağlam. Yanan evlerde yaşayan 12 vatandaşımızı sağlam evlerde, komşu evlerde, gerekirse Boyabat'ta misafir edeceğiz. Hasar tespit çalışması yapacağız, acil yardım talebinde bulunacağız. Yanan evlerin yenisini yapar, eşyasını koyarız. Şükürler olsun ki can kaybımız yok."

Köy muhtarı Celal Yaman ise yangından önce elektrik şirketi görevlilerinin köye gelerek yangının çıktığı evde elektrik sayacını değiştirdiklerini anlattı.

Yaman, "İki görevli bana İbrahim Kaymaz'ın evinin elektrik saatini değiştireceklerini söyledi. Ben de 'o evde oturan yok size dilekçe mi verdiler' dedim. Onlar da 'biz tespit ettik elektrik saatini değiştireceğiz' dediler. Evi gösterdim. O iki görevli İbrahim Kaymaz'ın evine gitti. Onlar araçlarıyla köyden çıktıktan kısa süre sonra ev yanmaya başladı. Benim şüphem ya elektrikten ya da sigara izmaritinden olabilir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?