banner15

Kozakçıoğlu'nun telefon görüşmeleri inceleniyor

İstanbul'da iki gün önce intihar ettiği belirtilen Kozakçıoğlu'nun telefon görüşmeleri yakın takibe alındı. Polis, 15 gün içinde yapılan 125 telefon görüşmesini araştırıyor

Kozakçıoğlu'nun telefon görüşmeleri inceleniyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da iki gün önce evinde ölü bulunan Hayri Kozakçıoğlu'yla ilgili olarak polis araştırması sürüyor. Polis, 15 günde 125 kez cep telefonu ile görüşme yaptığını tespit ettiği Kozakçıoğlu'nun bu görüşeleri kiminle yaptığını araştırıyor. Kozakçıoğlu, o telefon görüşmelerinden birinde Meclis'teki Kayıpları Araştırma Komisyonu'na ifadeye çağrılmıştı.

Takvim gazetesinden Mevlüt Yüksel, "intihar" ettiği belirtilen Kozakçıoğlu'nun ölümüne dair önemli iddialara ulaştı. Buna göre Kozakçıoğlu, son 15 gün içinde 125 kez cep telefonu ile görüşme yaptı. Her telefon çaldığında ölü bulunduğu odasına kapanıyordu. Soruşturma kapsamında polis, Hayri Kozakçıoğlu'nun eşi Sabire, oğlu Ferhan ile koruma ve hizmetçinin ifadesini aldı. Sabire hanım, "Hayri ile saat 01.00'a dek sohbet ettik. Sonra 'Midem ağrıyor' dedi. Randevuları olduğu için erken kalkması gerektiğini söyledi. Sabah odasından çıkmadı. Kapı kilitliydi. Oğlumu aradım. Polisle eve geldi ve çilingirle kapıyı açtı" dedi.

'İNTİHARLA UYUMLU ÖLÜM'

Adli Tıp Kurumu, Hayri Kozakçıoğlu'yla ilgili ön otopsi raporunu tamamladı. Ön raporda Kozakçıoğlu'nun ölüm nedeninin kalbe isabet eden kurşun olduğu belirtildi. "İntiharla Uyumlu Ölüm" ifadesi kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2013, 14:24
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35