Küçücük eve 'görkemli resmi açılış töreni'

Afyon'da bir ailenin başvurusu üzerine valilik ve belediyenin ortak çabasıyla yapılan 60 metrekarelik ev için devlet töreni düzenlendi

Küçücük eve 'görkemli resmi açılış töreni'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Afyonkarahisar'da evleri göçmek üzere olan 6 kişilik aileye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) ve Afyonkarahisar Belediyesi tarafından ortaklaşa prefabrik ev yapıldı. Yaklaşık 30 bin liraya malolan 60 metrekarelik tek katlı prefabrik ev düzenlenen törenle aileye teslim edildi.

SYDV Başkanı ve Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, maddi imkansızlıkdan dolayı yıkılmak üzere olan bir evde yaşayan İleri ailesini böyle bir yapıya kavuşturmanın sevincini yaşadığını söyledi. Balkanlıoğlu, "Devletin bize emanet ettiği, fakir, fukara insanların ihtiyaçlarının giderilmesi için ayırdığı paraların yerine ulaşması bizi mutlu ediyor. Vicdanen de rahatlatıyor. 'Hayra vesile olmak hayrı yapmak gibidir' deniyor. Bizlerde vesile oluyor ve dualar alıyoruz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin sözlerini sıkça duyuyoruz. Bizler ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının giderilmesinin takipçisiyiz." dedi.

Balkanlıoğlu, SYDV'nin belediyenin katkılarıyla Türkiye'ye örnek çalışmalar sergilediğini belirtti. Balkanlıoğlu, "Öyle ki ihtiyaç sahipleri bizlere müracaat etmelerine gerek kalmadan evlerinde durumları tespit edilir hale geldi. Hastalar, yaşlılar, bakıma muhtaçlar, engelliler ve ihtiyaç sahipleri tüm yardımlardan faydalanır hale geldi. Şimdi iş kuracaklara iş yeri açma desteği veriyoruz. İhtiyaç sahiplerine ev yardımı yapılıyor." diye konuştu. Balkanlıoğlu, ailenin evi üzerlerine göçmek üzereyken yapılan tespitin ardından akabinde kiralık ev tuttuklarını ve şimdi de evlerini tamamladıklarını ifade ederek, aileye mutlu bir yaşam dilediğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 14:24
banner53
YORUM EKLE

banner39