banner39

Kur'an kursu hocalarına diksiyon semineri

Erzurum'da din görevlileri ve Kur'an Kursu öğreticilerine diksiyon semineri verildi

Yurt Haberleri 04.04.2012, 17:06 04.04.2012, 17:06
Kur'an kursu hocalarına diksiyon semineri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Erzurum Pasinler İlçe Müftülüğü tarafından Kuzeydoğu Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, din görevlileri ve Kur'an Kursu öğreticilerin diksiyon ve etkili iletişim tekniklerinin öğretildiği seminer düzenlendi.

Pasinler Müftüsü Selim Yazıcı seminer öncesi yaptığı açıklamada, "Bilim ve teknolojideki gelişmeler, her meslekte yeni bilgi, beceri ve teknolojileri öğrenmeyi ve çalışanların bu konuda yetiştirilmesini zorunlu kılmaktadır. İlerleyen teknoloji karşısında insanoğlunun en büyük düşmanı olan iletişimsizlik herkesin hem fikir olduğu bir problem olarak karşımıza çıkıyor. İnsanlarla nasıl sürekli ve güzel bir iletişim halinde olabiliriz? Bu sorular bağlamında toplumu din konusunda aydınlatmakla görevli olan müftülüğümüzün yürüttüğü din hizmetlerinin daha kaliteli ve verimli hale gelmesi için personelimizin bilgilerini yenilemekte ve becerilerini geliştirmekteyiz. Bu amaçla, Kaymakamlığımızın Ar-Ge birimi ile Müftülüğümüzün ortak hazırladığı Minberden Yükselen Ses" adlı projemiz Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'na sunulmuş, projemiz başarılı bulunarak destekleme kararı çıkmıştı. Sözkonusu projemiz hayata geçirilmiş olup, bütün İmam-Hatip, Müezzin – Kayyım ve Kur'an kursu öğreticilerinin katılımıyla bir hafta süreyle devam etti. Uzman öğreticiler tarafından sesin, beden dilinin nasıl daha etkili kullanılacağına dair uygulamalı eğitimler verildi" diye konuştu.

Bu tür seminerlerin sene içerisinde de devam edeceğini ifade eden Müftü Yazıcı, hedeflerinin her camii görevlisini camisinde kürsüye çıkarak vaaz yapabilmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü