banner39

Kurtulmuş: Suruç birden fazla örgütün işi olabilir

Suruç'ta açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Her türlü ihtimal. DAEŞ ihtimali kuvvetli görünüyor, en ufak bir ipucu emniyet görevlilerimizi nereye sevk ederse, bütün detaylar üzerinde çalışılıyor." dedi

Yurt Haberleri 21.07.2015, 10:31 21.07.2015, 10:33
Kurtulmuş: Suruç birden fazla örgütün işi olabilir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Suruç'ta yaptığı incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunuyor.

İşte Kurtulmuş'un açıklamasından satır başları: Titiz çalışmalar sonucu emarelerin ortaya çıktığı bombalama saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Çok elin bir hadiseyle karşı karşıyayız. Bu olaylar hem zamanlaması itibariyle, kayda değerdir, dikkat çekici bir olaydır. Ben öncelikli olarak sayıları maalesef 31'e çıkmış olan bütün vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ayrıca şu anda 32 yaralı, akşam da yaralılar içerisinden tahliye edilenler oldu. Bunların bir kısmı oldukça ağır.

Hakikaten olay ilginçtir. Amara kültür merkezi nispeten korunaklı bir yer. Buraya kadar canlı bombaysa bomba, emareler onu gösteriyor.

Türkiye'de birileri eş zamanlı olarak birileri kaos yaratmak için düğmeye basmış olabilirler.

Dün yaşadığımız bu kara olaylar en açık şekilde aydınlatılacak Bunların arkasında kimler varsa ortaya konacak.

Biz söylediğimiz şeyin net olması lazım. Yoksa kamuoyuna haksızlık etmiş oluruz. Çok sayıda şüphe ve bilgi var. Bu şüpheleri biliyoruz, ama somutlaşmış hale henüz gelmedi. Çok hızlı mesafe alınıyor. Hem kimlik, hem canlı bomba, hem nasıl buraya girdi, başka bilgiler... Oraya geldiyse bağlantısı ne? Hangi aşamada hangi bilgi kesinleşirse, sizlerle paylaşacağız.

Şu anda büyük şüpheler var. Üst üste şüpheler birikiyor.

Her türlü ihtimal. DAEŞ ihtimali kuvvetli görünüyor, en ufak bir ipucu emniyet görevlilerimizi nereye sevk ederse, bütün detaylar üzerinde çalışılıyor.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?