banner15

Kuvvet komutanları Malatya'da toplandı

Ankara'da dün Erdoğan ile görüşen Genelkurmay Başkanı, bugün de terörle mücadelenin karargahı olan 2. Ordu Komutanlığı'nda kuvvet komutanları ile sürpriz bir toplantı yaptı

Kuvvet komutanları Malatya'da toplandı

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ile kuvvet komutanları Malatya'da 2. Ordu Komutanlığı karargahında toplantı yaptı.

Dün Başbakanlık Merkez Bina'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yapan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, terörle mücadelenin karargahı olan Malatya 2. Ordu Komutanlığı'nda kuvvet komutanları ile sürpriz bir toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda terörle mücadele konusunda 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük'ten bilgi alan Genelkurmay Başkanı Özel, son dönemde terörist saldırılara karşı alınacak tedbirlerin konuşulduğu öğrenildi. Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından Orgeneral Özel ve beraberindeki komutanlar açıklama yapmadan 2. Ordu Komutanlığından ayrıldı. Malatya'dan Diyarbakır'a gitmek için Malatya Havaalanına hareket eden komutanların geçişi sırasında yoğun güvenlik önlemi alındı.

Öte yandan sabah saatlerinde, bir araç içinden kimliği belirsiz bir kişi tarafından 2. Ordu Komutanlığının fotoğraflarının çekildiği ihbarı güvenlik güçlerini harekete geçirdi. Plaka üzerinden yapılan araştırmada aracın kiralık olduğu tespit edildi.

Polis şüpheli ile ilgili kent içinde geniş çaplı arama tarama çalışması başlattı. Aracın şehir dışına çıkabileceği dikkate alınarak kente giriş ve çıkışlar kontrol altına alındı.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2011, 15:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35