banner39

Kuvvetli yağış geliyor!

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, sel, lokal dolu yağışı vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi

Yurt Haberleri 26.05.2012, 08:06 26.05.2012, 08:06
Kuvvetli yağış geliyor!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kuzey, iç ve doğu bölgelerde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; sabah saatlerinde Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun kıyı ilçeleri, Tunceli, Bingöl ve Elazığ ile öğle saatlerinde Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı: Güney ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

Rüzgar: Genellikle batı ve güneybatı, Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Uyarılar

Kuvvetli yağış uyarısı: Yağışların sabah saatlerinde Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerin, Tunceli, Bingöl ve Elazığ ile öğle saatlerinde Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, sel, lokal dolu yağışı vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?