banner15

Lice ve Erciş'te askere mayınlı saldırı

Lice ilçesinde askerin aracın geçişi sırasında mayın patladı. Patlamada iki asker hayatını kaybederken; çok sayıda asker de yaralandı. Erciş ilçesinde ise bir erbaş çatışmada hayatını kaybetti

Lice ve Erciş'te askere mayınlı saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lıların yola döşediği mayın, yol güvenliğini sağlayan askerlerin geçişi sırasında patlatıldı. Patlamada ilk belirlemelere göre 2 asker hayatını kaybederken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.
 
Lice- Bingöl yol ayrımı Tavşantepe Mevkii'nde PKK'lıların yola döşediği mayın, yol güvenliğini sağlayan askerlerin geçişi sırasında patlatıldı. Patlamada ilk belirlemelere göre 2 asker hayatını kaybederken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Operasyona helikopterler de destek veriyor.

Van'ın Erciş İlçesi'nde ise güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çıkan çatışmada Astsubay Ahmet Çelik hayatını kaybetti, üç asker yaralandı.

HAKKARİ VE ŞIRNAK'TA HAVA OPERASYONU

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Beytüşşebap’da icra edilen hava harekatında, PKK'ya ait 2 adet Doçka mevzi ile 6 adet sığınağın imha edildiğini açıkladı
 
Hakkari'den 8 kilometre mesafede bulunan Otluca Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında ardı ardına kalkan helikopterler 3 bin 500 rakımlı Berçelan yaylası ile Hakkari-Van karayolu istikametine doğru hareket etti.
 
Önceki gün PKK'lılar tarafından kapatılan Hakkari-Çukurca karayolu’nun bugünsabah saatlerinden yeniden ulaşıma açıldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 15:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35