Mahkemeden gazeteciye yaprak toplama cezası

Antalya’da hakaret içerikli köşe yazısı nedeniyle hakkında açılan davadan bin 800 lira para cezasına çarptırılan gazeteci, buna karşılık 150 saat bir kamu kurumunda yaprak toplama cezasına çarptırıldı

Mahkemeden gazeteciye yaprak toplama cezası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Antalya’da çeşitli medya kuruluşlarında 23 yıldır mesleğini icra eden ve 1 yıldır da kendi internet sitesinde mesleğine devam eden gazeteci Musa Doğan, bir iş adamı hakkında hakaret içerikli köşe yazısı yazdığı için yaklaşık 3 yıl önce mahkemeye verildiğini söyledi.

Bin 800 lira para cezasını ödemeyi kabul etmeyen Doğan’a Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında 45 gün, 150 saat bir kamu kurumunda süpürge ile yaprak toplama cezası verildi.
 
Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü'ne (BATEM) her gün saat 13.00 ile 17.00 arasında gelerek cezasını dolduran Musa Doğan, mahkemenin ardından yazdığı köşe yazısı hakkında tekzip yayınlandığını ve iş adamının davadan vazgeçeceğini söylemesine rağmen vazgeçmediğini kaydetti.

3 yıl sonra davanın kararının verilerek kendisine tebliğ edildiğini dile getiren Doğan, "75 gün hapis cezası verildi. Yaklaşık bin 750 lira para cezası ödemem gerekiyordu. Ben de mahkemede para cezasını ödemeyeceğimi söyledim. Ya kapalı cezaevine girecektim ya da Denetimli Serbestlikten yararlanacaktım" dedi.
 
" Adaletin kestiği parmak acımaz." diyen Doğan'ın, toplam 150 saat cezası var. Günde 4 saat çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 09:46
banner53
YORUM EKLE

banner39