Malatya'da sıvı madde ve roket ele geçirildi

Mardin'den İstanbul'a doğru hareket halinde olan bir ticari araçta yapılan aramada, henüz ne olduğu belli olmayan sıvı madde ile roket başlığı ele geçirildi

Malatya'da sıvı madde ve roket ele geçirildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Malatya yolunun 25. kilometresinde durdurdukları şüpheli arabada, kimyevi bir madde ele geçirdi. Roket başlığına benzeyen cismin içindeki koyu renkli sıvının ne olduğunu anlamak için AFAT, Atom Enerjisi Kurumu ve sağlık ekipleri harekete geçti.

Mersin'e kayıtlı "33" plakalı arabada bulunan kişilerden birisinin Suriye, diğer ikisininse Şırnak ve Mardin nüfuslarına kayıtlı olduğu belirlendi.

Ekipler, arabada yaptıkları aramada ön koltuk altına gizlenmiş, roket başlığına benzeyen bir parça buldu. Bunun içinde ise koyu renkli cam içinde sıvı tespit edildi. Kayseri'deki ilgili birimler sıvının ne olduğunu bulamayınca Genelkurmay Başkanlığı'ndan uzman ekip talep edildi. Gelecek uzmanların araştırması beklenirken roket başlığına benzeyen cisim üzerinde Rusça yazılar olduğu da belirtildi. Mardin'den hareket eden şüpheli araba ve içindeki şahıslarla ilgili soruşturma devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2013, 13:54
banner53
YORUM EKLE

banner39