banner15

Maraş'ta Afrika için yağmur duası

Kuraklıktan dolayı kıtlığın baş gösterdiği Afrika için bugün Kahramanmaraş'ta yağmur duası yapıldı

Maraş'ta Afrika için yağmur duası

Yüzbinlerce insanın kuraklık nedeniyle ölümle karşı karşıya olduğu Afrika ülkeleri için Kahramanmaraş'ta yağmur duası yapıldı. Yağmur duasını organize eden İrfan Derneği Başkanı Nevzat Karacan, "Maddi yardımların yanında manen de Afrikalı kardeşlerimizin yanında olalım istedik" dedi.

Hz. Osman Camii'nde öğle namazını müteakiben gerçekleştirilen duaya kadın, erkek, genç yaşlı yüzlerce Kahramanmaraşlı katıldı. Kollarını kaldırıp el içlerini yere çevirerek Afrikalı insanlar için dua eden vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamazken, devam eden kuraklığın bir an önce bitmesi için Mevla'ya yakarıldı.

Kahramanmaraş'ın sevilen simalarından Rüstem Çetinkaya'nın yaptırdığı yağmur duasının üç gün boyunca öğle namazlarını müteakiben devam edeceği belirtildi. Yağmur duasını organize eden İrfan Derneği Başkanı Nevzat Karacan, Türkiye'nin devleti, milleti ve hayırsever insanları ile Afrikalıların yardımına koştuğunu belirterek, şöyle konuştu: "Biz de üzerimize düşeni yaptık. Gıda ve maddi olarak yardımlarımızı yaptık. Ancak, bu mübarek rahmet ayında, Ramazan ayında istedik ki manen de destek olalım. Bu kuraklıkların bitmesi için, yağmurun gelmesi gerektiğini biliyoruz. Bundan dolayı İrfan Derneği olarak burada 3 gün boyunca öğle namazını müteakiben yağmur duası yapacağız. Kahramanmaraşlı kardeşlerimiz yağmur duasına katılarak bizleri memnun ettiler. Bizim amacımız manen de oraya destek olabilmektir."

 

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2011, 17:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35