banner39

Marmara İletişim'de CHP ve HDP destekli eylem

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi önünde toplanan bir grup eylemciye HDP ve CHP'li vekiller de destek verdi. Zorla okula girmek isteyen eylemcilerle polis arasında arbede çıktı

Yurt Haberleri 17.02.2014, 15:15 17.02.2014, 15:17
Marmara İletişim'de CHP ve HDP destekli eylem

Marmara Üniversitesi’nde akademisyenlere disiplin soruşturması açılmasını protesto eden grubun eylemi sonrası gerginlik yaşandı.

Okula girmek isteyen öğrenciler içeri alınmayınca, güvenlik görevlilerine saldırdı.

Marmara Üniversitesi’nde akademisyenlere disiplin soruşturması açılmasını protesto eden yaklaşık 200 öğrenci, Nişantaşı’nda bulunan İletişim Fakültesi önünde toplandı. Eyleme, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sırrı Süreyya Önder, CHP Milletvekili Şafak Pavey ve Milletvekili Levent Tüzel de destek verdi.

Yapılan basın açıklamasının ardından, Marmara Üniversitesi öğrencilerinden bazıları İletişim Fakültesi’ne girmek istedi. Güvenlik görevlileri öğrencilerin İletişim Fakültesi’nde okumadığını gerekçe göstererek içeri almadı. Bu esnada arbede yaşandı. İçeri alınmayan öğrenciler güvenlik görevlilerine, sopa, tekme ve soda şişeleriyle saldırdı. Daha sonra güvenlik görevlileri ve giriş kapısını kilitleyen görevliler içeri girdi.

Olaylar sırasında bir güvenlik görevlisi yaralandı. Yaralı güvenlik görevlisi arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldı. Ortamın sakinleşmesiyle, öğrenciler kimliklerini göstererek içeri alınmaya başlandı.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?