banner15

Marmaray 300 bin yolcuya hazır değildi

Marmaray'da ilk gün yaşanan aksiliklerle ilgili açıklamalarda bulunan TCDD Genel Müdürü, en fazla 200 bin yolcu beklediklerini ancak 300 binin üzerinde yolcunun ilk gün Marmaray'ı kullandığını söyledi

Marmaray 300 bin yolcuya hazır değildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, dün Marmaray'da meydana gelen arızalarla ilgili "Törenden sonra Marmaray’ı merak edenler çok yoğun bir şekilde geldiler. Biz buna çok hazırlıklı değildik. Planlamamız 200 bin yolcuya göreydi" dedi.
    
TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Marmaray’da sabah saatlerinde yaşanan sorunlara ilişkin soruları cevapladı.

Karaman, "Törenden sonra Marmaray’ı merak edenler çok yoğun bir şekilde geldiler. Biz buna çok hazırlıklı değildik. Ama trenleri çalıştırdık ve o yolcu yoğunluğunu giderdik. Bu sabahtan itibaren düzenli seferler başladı. Yoğun bir yolcu talebi ile karşılaştık. Burası yeni bir dünya insanlar merak ediyorlar. Planlamamız 200 bin yolcuya göreydi. Bugün 300 bin yolcuya çıktı. Böylece tasarladığımız yolcu sayısının bir buçuk misli oldu. Bunun üzerine trenlerin sayısını çoğalttık. Seferleri düzenli hale getirdik. Böylece 300 bin yolcuyu bir günde taşımış olduk" dedi.

Marmaray’ın ilk gününde yaşanan sorunlarla ilgili, "Bunların bazıları beklenmeyendi. Bazıları da olabilme ihtimali olanlardı. Çok fotoğraf meraklıları var. Mesela, merdiven bitiyor o hala fotoğraf çekiyor. Ramak kala düşmeler veya bazı düşmeler oldu" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2013, 11:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48