banner39

Marmaray devam inşaatı yolu çatlattı

Marmaray hattının Halkalı'ya kadar uzatılması için yapılan ıslah çalışmaları sırasına Zeytinburnu'nda bir yolda büyük çatlaklar oluştu

Yurt Haberleri 21.05.2014, 16:36 21.05.2014, 16:36
Marmaray devam inşaatı yolu çatlattı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da Marmaray metro hattının devamı olarak Zeytinburnu’nda devam eden çalışmalar sırasında Zübeyde Hanım Caddesi'nde çatlaklar oluştu.

Genişliği yer yer 10 santimetreyi, uzunluğu ise 100 metreyi bulan çatlaklar, endişelere neden oldu. Pazartesi günü oluşan çatlak aynı gün beton dökülerek kapatıldı.

Yerüstü çalışmaları sırasında raylar sökülüyor ve yol genişletiliyor. Çalışmaların devam ettiği yerlerden biri de Zeytinburnu. İş makineleri geçtiğimiz hafta tren yolu üzerindeki istinat duvarını kaydırdı ve yolu genişletme çalışmasına başladı. Ancak tren hattının hemen yanından geçen Zübeyde Hanım Caddesi’nde dev bir çatlak oluştu. Çatlak hemen beton dökülerek kapatıldı.

Köprünün alt tarafında kalan alan Marmaray'ın Yenikapı-Halkalı hattı için düzenlenecek hattın inşaat alanı... Sol tarafta yolun istinat duvarı bulunuyor. Bu duvarın inşaat sonucu kayması sonucunda yolda çatlaklar meydana geldi.

Yolda oluşan çatlaklardan sonra trafik tek yönlü veriliyor. Çatlaklar bir şeridin trafiğe kapanmasına neden oldu.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?