banner39

Marmaray ve Hızlı Tren 29 Ekim'de hazır

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı ile Marmaray Projesi 29 Ekim tarihindeki açılışa hazır hale getiriliyor

Yurt Haberleri 26.04.2013, 14:43 26.04.2013, 14:45
Marmaray ve Hızlı Tren 29 Ekim'de hazır

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattını ve Marmaray Projesini 29 Ekim'de açılışa hazır hale getireceklerini söyledi.

Gebze CR3 Marmaray Şantiyesine helikopterle gelen Yıldırım, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, bakanlık ve yüklenici firma yetkilileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, toplantının ardından Bilecik'e geçeceklerini, orada Yüksek Hızlı Tren'le ilgili çalışmaları yerinde inceleyeceğini belirtti.

Gebze'nin, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren'le Marmaray'ın buluştuğu noktalardan biri olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Marmaray Projesiyle Gebze'den Pendik'e kadar olan hattı da eş zamanlı olarak açmak istiyoruz. Zaman nisan ayı sonu itibarıyla gittikçe daha verimli hale geldi. Yılın en verimli aylarındayız. Bu önümüzdeki 4 ay, bizim için altın değerinde bir süredir. Dolayısıyla bu süreyi çok verimli, etkin kullanmamaz icap ediyor" diye konuştu.

Bakan Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bu projeye çok önem verdiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Gerek Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattını, gerekse Marmaray Projesini 29 ekim tarihi itibarıyla açılışa hazır hale getireceğiz. Bunun taahhüdünü kamuoyuna sayın Başbakanımız da daha önce bir kaç kez açıkladı. Bize düşen görev, bunun gereğini yapmak. Onun için burada bakanlığımız, müsteşarımız, genel müdürlerimiz, daire başkanlarımız, şantiye şeflerimiz ve yüklenici firmalarla ortak toplantı yapıyoruz. Hem Yüksek Hızlı Tren var, aynı zamanda Marmaray ekibi de var bu toplantıda. Böylece bir koordinasyonun da sağlanmasına özen gösteriyoruz."

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?