'Marmaray'ın kardeşi' 2015'te bitecek

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Marmaray'ın kardeşi olarak tanımladığı "Tüp Geçit" projesinin de 2015 yılında tamamlanacağını açıkladı

'Marmaray'ın kardeşi' 2015'te bitecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Marmaray'a kardeş bir proje daha olduğunu, bunun da 2015 yılında açılacağını söyledi.

Bakan Yıldırım NTV'den Ahmet Ergen'in sorularını cevapladı. Ulaşımda 2023 hedeflerini anlatan Yıldırım, Ankara metrosuyla ilgili de tarih verdi. 3'üncü köprüyle ilgili her şeyin planlandığı gibi gittiğini söyleyen Yıldırım, Marmaray'a kardeş bir proje daha yapıldığını, onun da 2015'te tamamlanacağını söyledi.

Yıldırım Marmaray'a kardeş diye nitelendirilen tüp geçitle ilgili de bilgi verdi. Yıldırım, "Marmaray bir demiryolu projesidir, Uzakdoğu'dan Batı Avrupa'yı birbirine bağlayacak kıtalaraarası bir projedir. Onda da sona yaklaşıyoruz. 29 Ekim itibariyle Anadou yakasında Ayrılıkçeşme Avrupa yakasında da Kazlıçeşme'de açıyoruz. Tüp geçit, hemen onun güneyinde diğer bir proje. Haydarpaşa limanından girip Sarayburnu'ndan çıkan bir tüp geçit var. Bu tüp geçit Marmaray'ın kardeşi dediğimiz proje. 2015 sonuna kadar tüp geçidi açacağız. Marmaray kutu gibi 2 gözden oluşuyor, bir gidiş bir geliş. Tüp geçit altlı üstlü, alttan gidişi var, üstten geliş var. Bugün İstanbul'un 1 numaralı konusu trafiğidir. Gerek Marmaray gerekse bu 2. tüp geçit İstanbul'un trafiğinin rahatlamasına büyük katkı sağlayacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 12:24
banner53
YORUM EKLE

banner39