banner15

Mavi Marmara davası hakiminin acı günü

Mavi Marmara davasında İsrailli yetkililer hakkında yakalama kararı çıkaran hakimlerden birinin Trabzon'da yaşayan babası ile yengesi çıkan yangında hayatını kaybetti

Mavi Marmara davası hakiminin acı günü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mavi Marmara davasında İsrailli askerler hakkında yakalama kararı veren hakimlerden Mahmut Dinçer'in Trabzon'da yaşayan babası İhsan Dinçer ve amcasının eşi Fatma Dinçer, evlerinde meydana gelen tüp patlaması sonucu çıkan yangında hayatlarını kaybetti.

Trabzon'un Çaykara İlçesi, Maraşlı Köyü'nde tüp patlaması sonucu hayatını kaybeden iki kişinin Mavi Marmara davasının hakiminin babası ve amcasının eşi olduğu ortaya çıktı.  

Fatma Dinçer mutfakta yemek yaparken evde patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte çıkan yangın nedeniyle yaşlı kadın alevlerin arasında kalırken, bu sırada kapı önünde oturan İhsan Dinçer (71) ateş topuna dönen eve girerek ağabeyinin eşini kurtarmak istedi.

Fakat iki kişi yangından ve dumandan zehirlenerek evin içinde hayatını kaybetti. Bu arada kapı önünde üç çocuğun bulunduğu ve patlamadan tesadüfen kurtulduğu öğrenildi. Yangının söndürülmesinin ardından evden çıkarılan cesetler otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Evde yapılan ilk incelemenin ardından patlamaya mutfak tüpünün neden olduğu belirlenirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, yangının mutfak tüpü değiştirilirken meydana gelmiş olabileceğini belirterek, "Olayda bir kundaklama bulgusu gözükmüyor" diye konuştu. Bu arada İhsan Dinçer'in diğer oğlunun ise Yargıtay'da hakim olduğu öğrenilirken, İhsan Dinçer ve ağabeyinin eşi Fatma Dinçer toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2014, 16:42
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48