banner15

Mayınlı tuzak son anda fark edildi

Bingöl'de 1993 yılında 33 askerin şehit edildiği aynı yolda mayınlı tuzak bulundu. Tuzak imha edildi.

Mayınlı tuzak son anda fark edildi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Bingöl'de tespit edilen bir grup PKK'lıyı etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon yapıldı. PKK'lıların bulunduğu alanlar Kobra helikopterler tarafından ateş altına alındı. 
Bingöl'de güvenlik güçleri, PKK'lıların geçiş güzehgahı olarak kullandıkları belirtilen merkeze bağlı Topalan, Şaban ve Ortaköy Mevkii'nde bugün bir grup terörist tespit etti. Tuncelikesimine geçtikleri belirtilen PKK'lıları etkisiz hale getirmek için bulundukları alanlar Kabro helikopterler tarafından ateş altına alındı. Kobralar, alanları bombaladı.

Bölgeye karadan askerler sevk edilirken, PKK'lıların izlerinin sürüldüğü belirtildi.

MAYINLI TUZAK SON ANDA FARKEDİLDİ 
PKK, Bingöl'de 1993 yılında 33 silahsız askeri şehit ettiği Bilaloğlu Köyü ile Kurudere Köyü arasında bugün de yola mayınlı tuzak kurdu. Tuzak, askeri birliğin geçişi öncesi fark edilip imha edildi. 

Elazığ yönüne giden 49'uncu Motorlu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na ait askeri araçlar konvoyda seyir halindeyken, konvoya frekans karıştırıcı Jammer'le güvenlik sağlayan askerler yolda mayınlı tuzak bulunduğunu fark etti. 
Hemen önlem alan askerler, karayolunu çift tarafla araç trafiğine kapatıp, çevre önlemi aldı. Bölgeye gönderilen bomba uzmanı ekipler, patlayıcıyı patlatarak imha etti.

Mayının imha edilmesinin ardından karayolu ulaşıma açıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2011, 07:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35