banner39

Mayıs'a bir hafta kala kar yağdı

İlk baharın son ayına girmeye bir hafta kala Bolu'da kar yağdı. Mayıs Abant Tabiat Parkı'nda çiğdemleri ve yeşil alanları, beyaz örtü kapladı

Yurt Haberleri 21.04.2015, 17:42 21.04.2015, 17:47
Mayıs'a bir hafta kala kar yağdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mayıs ayına bir hafta kala yurdun bazı kesimlerinde kar yağışı görüldü. Doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı'nda kar yağdı. Abant'ta sabah saatlerinde etkili olan yağmur, hava sıcaklığının düşmesiyle yerini kara bıraktı. Tatilciler, nisan ayının son günlerinde yağan karla tabiat parkının beyaz örtüye bürünmesinin şaşkınlığını yaşadı.

Bölgede faaliyet gösteren faytoncular hava sıcaklığının düşmesi nedeniyle ateş yakarak ısınmaya çalışırken atların üzerini de battaniyelerle örttü.

Abant'a günübirlik ve konaklamak için gelenler ise karın altında yürüyüş yaptı, çiğdemleri ve yeşil alanları kaplayan beyaz örtünün oluşturduğu manzarayı fotoğrafladı.Faytoncu Hayrettin Türe, uzun zamandır nisan ayında Abant'a kar yağdığını hatırlamadığını dile getirdi.

Türe, kar yağışının aralıklarla devam etmesinin şaşkınlığını yaşadıklarını, buna en çok tatilcilerin sevindiğini kaydetti.

TEM'DE ULAŞIM OLUMSUZ ETKİLENDİ

TEM otoyolu ve D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde kar ve sis, ulaşımda aksamalara neden oluyor.

Kar ve sis, D-100 karayolunun özellikle Karanlıkdere ve Bakacak ile Seymenler mevkisinde etkisini sürdürüyor.

TEM otoyolunda ise Bolu Dağı Tüneli ve viyadükler bölgesine yağan kar, ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Sis nedeniyle görüş mesafesi yaklaşık 30 metreye kadar düşen güzergahtaki trafik ekipleri, sürücüleri takip mesafesini korumaları ve hızdan kaçınmaları konusunda uyarıyor.

Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?