'Merdiven boyama' tehlikeli boyuta ulaştı

Geçtiğimiz haftalarda başlayan merdiven boyama hareketinde ilginç bir gelişme yaşandı. Hrand Dink'in öldürüldüğü yerde bulunan merdivenler, Ogün Samast'ın memleketi Trabzonspor'un renkleriyle boyatıldı

'Merdiven boyama' tehlikeli boyuta ulaştı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Şişli Halaskargazi Caddesi'nde Gazeteci Hrant Dink'in öldürüldüğü noktanın hemen yanındaki merdivenler bordo mavi rengi boyandı.

Dink'in katili Ogün Samast'ın Trabzonlu olması ve Agos Gazetesi'nin yan tarafındaki merdivenlerin Trabzonspor'un renklerine boyanması "merdivenleri kim boyadı" sorusunu akıllara getirdi.

Konuyla ilgili olarak CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu bir açıklamada bulundu:

"Hrant Dink'in katledildiği yerin yanındaki merdivenler, kimliği belirsiz kişilerce Trabzonspor'un bordo-mavi rengine boyanmıştır. Trabzonspor'un renkleri bu çirkin mesaja alet edilmemelidir. Bu açık bir tehdittir. Bu çirkin "mesajı" vermeye çalışanları kınıyorum.

Bu tehdidi yapanların, Hrant Dink katledildiği sırada İstanbul Valisi olan ve şimdi de İçişleri Bakanlığı yapan Muammer Güler tarafından ortaya çıkarılmasını beklemiyoruz. Ancak bilinmelidir ki, Türkiye'deki demokrasi güçleri bu tür alçakça tehditlere asla boyun eğmeyecektir."

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2013, 15:15
banner53
YORUM EKLE

banner39