Mersinde polise silahlı saldırı

Mersin'de polise silahlı saldırı düzenlendi, Karakol çevresinde 40 adet boş kovan bulundu, olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Mersinde polise silahlı saldırı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mersin Şevket Sümer Mahallesi'ndeki Siteler Polis Merkezi yakınında güvenlik önlemi alan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı iki polisin bulunduğu noktaya ateş açıldı.

Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, bir evin camı kırıldı ve bazı evlerin dış cephelerine mermi isabet etti. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, karakol çevresinde yapılan aramada 40 adet boş kovan bulundu.

Olay Merkez Akdeniz İlçesi Şevket Sümer Mahallesi'nde bulunan Siteler Polis Merkezi önünde akşam saatlerinde meydana geldi. MOBESE kameralarının görüş alanının dışında kalan, karakolun çaprazındaki boş arsada konuşlanan saldırgan, uzun namlulu silahla karakolu kurşun yağmuruna tuttu. Saldırı esnasında karakol çevresindeki 2 eve de mermi isabet etti. Saldırgan olayın hemen ardından ara sokaklara kaçarak izini kaybettirdi.

Olayın ardından bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Olay Yeri inceleme ekipleri tarafından yapılan çalışmada karakol çevresinde 40 adet boş kovan bulundu.

Karakola gelerek incelemede bulunan Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz, saldırganın karanlık bir bölgeden uzun namlulu silahla saldırıda bulunduğunu söyledi. Öksüz, "En kısa zamanda yakalayarak adalete teslim edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. herhangi bir can mal kaybı yaşanmaması bizim için sevindirici. Devletimiz güçlüdür ve görevinin başındadır. Terörün kanla beslenmesine asla izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2012, 01:45
banner53
YORUM EKLE

banner39