banner39

Metro Silivri'ye kadar uzatılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Silivri'ye metro gideceğini açıkladı

Yurt Haberleri 06.08.2013, 10:21 06.08.2013, 11:31
Metro Silivri'ye kadar uzatılıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan Silivri'ye metro müjdesi vererek, "Projelendirme çalışmalarını yaptığımız metroyla Silivri sayfiye yeri olmaktan çıkıp İstanbul'un merkeziyle buluşmuş olacak. Projeyi kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz" dedi.

Topbaş, önceki akşam iftar sonrası Silivri sahilinde vatandaşlarla buluştu. İlçeye yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Topbaş, Silivri'ye metro gideceğini açıkladı.

Topbaş, metro projesiyle ilgili şu bilgileri verdi: "Silivri'ye metro diyerek kimsenin hayallerinin bile ulaşamayacağı bir şeyi ifade ettik. Bunu ancak biz yaparız ve adımlarını atıyoruz. Metronun projelendirme çalışmalarını yapıyoruz. Metroyla Silivri yazlık bir sayfiye yeri olmaktan çıkacak, İstanbul'un merkeziyle buluşmuş olacak. Projeyi kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz. Belediye olarak kaynaklarımız ve borçlanma imkânlarımız var. Yıllık bütçemizi yüzde 98 oranında gerçekleştiriyoruz. Kamu kuruluşu olarak özel sektörde bile zor olan bir şey başarıyoruz. Çünkü kaynaklarımızı doğru kullanıyoruz."

 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?