banner39

Metrobüs artık Ankara'da da hizmette

İstanbul trafiğine önemli ölçüde katkı sağladığı belirtilen metrobüs bundan böyle Ankaralılalara da hizmet verecek

Yurt Haberleri 11.12.2012, 12:20 11.12.2012, 12:20
Metrobüs artık Ankara'da da hizmette

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, metrobüslerle taşımalı sistemin pilot uygulamasına Gölbaşı-AŞTİ arasında başladı. Gölbaşı ilçesi ile kent merkezi arasındaki süreyi kısaltan metrobüslerle özel metrobüs yolunda yolcular taşınmaya başlandı.

Mahallelerinden ringlerle metrobüse taşınan Gölbaşılı vatandaşlar, özel olarak tahsis edilen sarı çizgili 17 kilometre mesafedeki Mevlana Bulvarı'ndan (Konya yolu) durmadan ilerleyerek, AŞTİ'ye ulaşıyor. Böylelikle Gölbaşılı vatandaşlar, çok kısa sürede mahallelerinden metrobüs expres servis ile özel şeritli yoldan kent merkezine gelme imkanı buluyor.

Yeni basılan "Metrobüs Kartı" ile bu sistemi kullanan vatandaşlar, 75 dakika içinde ilk binişten sonra ikinci ve üçüncü aktarmalarda ücret ödemiyor. Büyükşehir Belediyesi'nin kent içi ulaşımında başlattığı bu yeni uygulama ile vatandaşlar, hem uzun bir mesafeyi kısa sürede katederken hem de "Metrobüs Kartı" ile ekonomik yolculuk etme imkanı bulmuş oluyor. Uygulamanın henüz pilot aşamasında olduğunu kaydeden yetkililer ise, tespit edilen aksaklıkların kısa sürede giderilerek, vatandaşların daha iyi hizmet alabilmesi için çalışmaların süreceğini kaydettiler.

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?