banner15

Metrobüs'ün Perpa-Darulaceze durağı 45 gün kapalı

Metrobüs hattının Darülaceze (PER-PA) İstasyonu 45 gün süre ile kullanılamayacak

Metrobüs'ün Perpa-Darulaceze durağı 45 gün kapalı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Metrobüs istasyonlarını yaya ve engelli kullanımı ve erişimi açısından daha konforlu hale getirecek çalışmalar kapsamında Darülaceze (PER-PA) İstasyonu 45 gün süre ile kullanılamayacak.

İBB'den yapılan açıklamada şöyle denildi: Talatpaşa Köprüsü ayaklarının, D-100 üzerinde yolu daraltması sebebiyle, yıkılarak yeniden yapılması çalışmaları kapsamında, Darülaceze (PER-PA) Metrobüs İstasyonunu kullanan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için yapılan geçici yaya üst geçidi kaldırılıyor. Bu aşamadan sonra;

Yenilenen Talatpaşa Köprüsü'nde Metrobüs İstasyonu'na engelli ve yaya erişimi için 6 metre genişliğinde, 8 metre uzunluğunda Platform eklenecek.

Turnikeler de yapılacak platforma taşınacak.

İstasyona erişim için ise Yaya Rampası yapılacak.

Bu çalışmalar kapsamında Metrobüs İstasyonu da yenilenecektir.

Yapılacak bu çalışma ile engelli vatandaşlarımızın da Darülaceze (PER-PA) Metrobüs İstasyonu'na konforlu bir şekilde erişimleri sağlanacaktır.

17 Haziran 2014 Salı günü, saat 00.00 da (Salıyı Çarşambaya bağlayan gece) başlayacak ve 45 gün sürecek olan çalışmalar sebebiyle Darülaceze (PER-PA) Metrobüs İstasyonu da 45 gün süre ile kullanılamayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 12:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Göker
Göker - 6 yıl Önce

45 Gün kapalı dediğiniz durak 75 günü aşmış olmasına rağmen halen açılmadı. Tüm yaz sıcakta işimize yürüyerek gitmek zorunda kaldık. Bir an önce bitse şu durak da rahat etsek artık !!

ismail
ismail - 6 yıl Önce

Bukadar saçma bir nedenden ötürü bu kadar insan madur edilmemli herkes parasını peşin alıyor. Siz bir üst geçidi 3 ayda yaptırıyorsanız pes yani okoltukda oturmanız adil değil.Artık 1 ayda koca apartman dikiyorlar...Gerisini siz düşünün

banner39

banner50

banner47

banner48