banner39

Metroda 'canlı bomba var' izdihamı | VIDEO

Ankara metrosunda dün akşam 'canlı bomba' paniği yaşandı. Metro seferi durduruldu. Sivil polisler kadının şüphelendiği kişiyi aradı.

Yurt Haberleri 16.10.2015, 14:32 16.10.2015, 14:35
Metroda 'canlı bomba var' izdihamı | VIDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara'da Batıken'e giden metroda genç bir kadın yanındaki kişiyi işaret ederek "Canlı bomba" diye bağırınca panik yaşandı. İki sivil polis bir anda silahlarını çekerken, yolcular vagında kaçmaya başladı.

Saat 18.00 sularında metro Batıkent durağına ilerlerken genç bir kadın , yanındaki adamdan şüphelendi endişeli tavırlarıyla dikkat çekti. Önce yerini değiştirdi. Sonra da "Arkadaş canlı bomba, arkadaş canlı bomba" diye bağırdı. Bir anda ortalık karıştı. "Kaçın, kaçın" sesleri yükseldi. Büyük panik yaşandı, metro birbirine girdi. Birbirini itenler, birbirinin üstüne basıp geçmeye çalışanlar... Bir anda izdiham yaşandı.

Beyaz TV'de yayınlanan görüntülere göre, o anda devreye 2 sivil polis girdi. Silahını çeken polisler vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. 2 sivil polis, kadının şüphelendiği adamın üzerini aradı. Kimliğini kontrol etti. Kadının şüphelendiği adam da ceketinin düğmelerini açıp canlı bomba olmadığına ikna etmeye çalıştı.

Herkes korkunca metro seferleri durduruldu, elektrik kesildi. Güvenlik önlemleri alındı, yolcular tahliye edildi. Tehlike yoktu ama kimse ikna olmadı. Yüzlerce kişi ip gibi sıralanarak metrelerce raylarda yürüdü. Yaşanan olayın ardından metroyu birbirine katan kadının ifadesi alındı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?