banner15

Milas'taki yangın kontrol altına alındı

Milas'ta çıkan orman yangınının kısmen kontrol altına alındığı açıklandı

Milas'taki yangın kontrol altına alındı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, Milas'ta çıkan orman yangınının kısmen kontrol altına alındığını belirterek, ''Yangın iki farklı noktadan aynı anda başladı. Bu nedenle arkadaşlarımız yangında kasıt olduğunu düşünüyor'' dedi.

Milas'ın Olukbaşı köyünün Akdağ mevkisinde, sabah saatlerinde iki farklı noktada aynı anda başlayan ve şiddetli rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına müdahale çalışmaları sürüyor.

Yangına, 3 uçak, 8 helikopter ile Muğla, Aydın, Milas, Yatağan, Kavaklıdere, Bodrum, Köyceğiz orman işletme müdürlüklerine bağlı arazözlerle müdahale ediliyor. Yaklaşık 200 orman işçisinin de yer aldığı söndürme çalışmalarına, vatandaşlar da katılıyor. Ekipler, yangının çıktığı bölgede iki nokta dışında alevleri kısmen kontrol altına aldı.

Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, yangının sabah saatlerinde bir dere yatağındaki iki farklı noktadan aynı anda başladığını belirterek, ''Arkadaşlarımız bu nedenle yangında bir kasıt olduğunu düşünüyor. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Bölgede etkili olan şiddetli rüzgar ekiplerin çalışmasını güçleştiriyor'' dedi.

Yıldırım, yangının havadan ve karadan yapılan yoğun müdahaleyle kısmen kontrol altına alındığına işaret ederek, ''Ekiplerimiz hala duman çıkan iki noktada çalışmalarını sürdürüyor. Çok kısa bir süre içerisinde yangını tamamen kontrol altına alacağımızı düşünüyorum. Yangına toplam 11 hava aracı ile müdahale ettik. İlk tespitlerimize göre, yangında yaklaşık 10 hektarlık bir alan zarar gördü'' diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2011, 14:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35