Müftülük ve esnaftan Fırat Kalkanı Bölgesine yardım

İstanbul Müftülüğü ve Bayrampaşa Müftülüğü iş birliğinde esnafın da desteğiyle hazırlanan insani yardım malzemeleri, dualarla Fırat Kalkanı Bölgesine gönderildi.

Müftülük ve esnaftan Fırat Kalkanı Bölgesine yardım

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen; “Yolumuz İyilik Olsun” kampanyası kapsamında, İstanbul Müftülüğü ve Bayrampaşa Müftülüğü iş birliğinde yardım kampanyası başlatıldı.

Bayrampaşa Mega Center Kuru Gıda Hali Esnafı başta olmak üzere hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan insani yardım malzemeleri, düzenlenen törenle Fırat Kalkanı Bölgesine doğru yola çıktı.

Törende konuşan İstanbul Müftü Yardımcısı Hüseyin Demirhan, “Zor zamanlar geçirdiğimiz salgın günlerinde bile yardımsever vatandaşlarımız, mağdur ve mazlum kardeşlerimizi unutmadı.  Yaralarına bir nebze olsun merhem olmak için kış öncesi seferber oldular.” ifadelerini kullandı.

Bayrampaşa İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük ise, “Yardım faaliyetine katkı sunan herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek yapılan törenin ardından yardım tırları dualarla Fırat Kalkanı Bölgesine gönderildi.

İnsani yardım malzemeleri Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Azez ve Cerablus’taki kamplarda yaşam mücadelesi veren savaş mağduru ailelere ulaştırılacak.

KAYNAK: DİYANET HABER

banner53
YORUM EKLE

banner39