banner39

Muhacir pazarından 'sürece' destek çıktı

Akil İnsanlar İç Anadolu Bölgesi Heyeti, Konya'da kent merkezindeki bir pazarı gezerek, esnafın çözüm süreci hakkındaki görüşlerini dinledi.

Yurt Haberleri 15.04.2013, 17:11 15.04.2013, 17:11
Muhacir pazarından 'sürece' destek çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İç Anadolu Bölgesi heyetinde sekreterlik görevini üstlenen Cemal Uşşak ile üyelerden Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu ve Erol Göka, Konya'nın Meram ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu. Heyet, Seyrantepe Kur'an Kursu'nda, İsmail Kürkçü ve Şeyma Ceylan çiftinin düğün törenine katıldı.

Heyet üyeleri, ardından kent merkezindeki Muhacir Pazarı'na gitti. Pazarı gezen heyet üyelerine bir esnaf çözüm sürecini desteklediklerini söyleyerek, "Başbakan Erdoğan'a güveniyoruz. İnşallah çözüm süreci hayırlı şekilde sonuçlanır" dedi. Pazarda alışveriş yapan emekli Hasan Şimşek ile sohbet eden heyet üyeleri, Şimşek'e çözüm süreciyle ilgili düşüncelerini sordu. Şimşek, "Kardeşlik bağlarının daha da güçlenmesi için bu ülkede yaşayan herkese eşit bakmamız gerekir. Yıllardır akan kan artık durdurulmalı. İnsanların büyük bölümü barış ve akan kanın durmasını istiyor" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?