Muhtar adayı yedi partiyi geride bıraktı

Bingöl'de Kültür Mahallesinde 20 yıldır muhtarlık görevini yürüten Ali Bozkurt, yerel seçimlerde aldığı oyla, yedi siyasi partiyi geride bıraktı

Muhtar adayı yedi partiyi geride bıraktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bingöl'ün renkli simaları arasında bulunan Kültür Mahallesi muhtarı Ali Bozkurt, seçimlere yine damgasını vurdu. Muhtar Ali, aldığı oyla seçime giren dokuz siyasi parti'den yedisini geride bıraktı. Bingöl’de dört dönem üst üste rakiplerine oy vermesine rağmen büyük bir farkla seçimleri kazanan Kültür Mahallesi Muhtarı Ali Bozkurt, beşinci dönemde de rakiplerini hezimete uğrattı.

Binolum.com sitesinin haberine göre, 1994 yılından bu yana Kültür Mahallesinde muhtarlık görevini yürüten Bozkurt, yerel seçimlerde aldığı oyla, yedi siyasi partiyi solladı.

Kültür Mahallesinde, 9 bine yakın seçmenden oy isteyen Ali Bozkurt, 5 binin üzerinde oy aldı. Öte yandan İl merkezi ve bağlı bulunduğu köylerde 61 bin 674 seçmenden oy isteyen Saadet Partisi (SP), Hür Dava Partisi(HÜDA PAR), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Bağımsız Toplum Partisi (BTP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK PAR)’nin aldığı toplam oy oranı, 7 bin 765 olarak kaydedildi.

“HİZMET ADAYI OLDUM”

Ali Bozkurt, Doğup büyüdüğü mahallesine sadece hizmet yapmak için 5 dönem aday olduğunu ve maddiyattı hiçbir zaman düşünmediğini söyledi. Seçimlerin hayırlı bir şekilde sonuçlandığını kaydeden Bozkurt: "Ben bir hizmet adamıyım. İlk olarak 1994 yılında yapılan seçimde mahalle muhtarı seçildim. Bugüne kadar kendime hiç oy vermedim ve hep rakiplerimin lehine oy kullandım. Ancak, son dönemde kendime oy verdim. Muhtarlık yaptığım süre zarfında mahallemdeki birçok hizmetin yapılmasına vesile oldum. Hizmeti her zaman kendime şiar edindim. Asla maddiyatı düşünmedim” dedi.

Bu dönem mahallesinde yapacaklarını anlatan Bozkurt, Kültür Mahallesinde büyük bir cami yapılması için gayret edeceğini söyledi. Mahallenin eksik kalan hizmetlerini tamamlamak için elinden geleni yapacağını ifade eden Bozkurt, Kültür Mahallesinden Devlet Hastanesi’ne giden bir yaya yolu yapmak istediğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 15:31
banner53
YORUM EKLE

banner39