Nehirde kaybolan aileye ulaşıldı

Menderes Nehri'ne düşen otomobildeki aynı aileden 4 kişinin cesedine ulaşıldı

Nehirde kaybolan aileye ulaşıldı

Aydın'ın Söke ilçesinde Menderes Nehri'ne düşen otomobil sudan çıkartıldı, araçtaki Arslan ailesinden 4 kişinin cesedine ulaşıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı ile İzmir, Aydın ve Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum müdürlüklerine bağlı arama kurtarma ekipleri ile İzmir ve Marmaris Emniyet müdürlükleri sualtı ekiplerinin katılımıyla sürdürülen çalışmaların 5. gününde, Menderes Nehri'ne akan tahliye kanalları kapatıldı.

Su seviyesinin yaklaşık 1 metreye düşürülmesinin ardından, köprü altındaki kesimde akaryakıt sızıntısı olduğu fark edildi. Bunun üzerine ekipler çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştırdı.

Sonar cihazıyla yapılan dip taramasında otomobilin tespit edilmesi üzerine, aracın sudan çıkartılması için çalışma başlatıldı. Ters döndüğü belirlenen otomobil, ön tekerlerinin bulunduğu bölümden halatla bağlanarak, köprü üzerine getirilen iş makinesiyle yukarı çekilmek istendi.

İlk denemede halatın kopması üzerine sudan çıkartılamayan otomobil, ikinci denemede çift yönlü olarak halatlarla bağlandı ve iki iş makinesiyle yukarıya çekildi.

Bu sırada, camları kırılmış vaziyetteki araçtan bir çocuk cesedi suya düştü. Ailenin en küçük ferdi Eyüp Arslan'a (7) ait olduğu belirlenen ceset, dalgıçlarca sudan çıkartıldı. Mehmet (38) ve Necla Arslan (35) çifti ile çocukları İrem Arslan'ın (11) cesetleri de otomobil içerisinde bulundu. Cesetler, Söke Belediyesi cenaze araçlarıyla otopsi için Söke Devlet Hastanesi'ne nakledildi.

Söke'de toptan gıda pazarlama işi yapan Mehmet Arslan, eşi Necla Arslan ile çocukları İrem Arslan ve Eyüp Arslan'dan haber alamayan yakınları polise başvurmuş, MOBESE kameralarının incelemesi neticesinde, Söke'ye bağlı Tuzburgazı ile Didim'e bağlı Balat köyleri arasında Menderes Nehri üzerindeki köprüden bir otomobilin düştüğünün tespit edilmesi üzerine nehirde arama çalışması başlatılmıştı.

 

Kaynak: Ajanslar

 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2013, 15:07
banner53
YORUM EKLE

banner39