banner15

Niğde'de dur ihtarı ölümle sonuçlandı

Niğde'de dur ihtarına uymayan aracın içinde bulunanlardan biri polis tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybetti

Niğde'de dur ihtarı ölümle sonuçlandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Niğde'de polisin "dur" ihtarına uymayan araca ateş açıldı, otomobildeki 2 kişiden biri öldü.

İddiaya göre, trafik ekipleri, içerisinde iki kişi bulunan otomobili, Ulukışla Bölge Trafik İstasyonu önünde durdurmak istedi.

"Dur" ihtarına uymayarak aracı polislerin üzerine süren sürücü kaçtı. Güvenlik güçlerince takibe alınan otomobil, Beyağıl Kavşağı'nda yolu kapatan polis aracına çarparak Ulukışla ilçe merkezine yöneldi.

Takibi sürdüren polis ekipleri, ilçe merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki Karaağaç mevkisinde otomobilin lastiklerine ateş açtı.

Lastiklerinin patlaması sonucu duran otomobildeki Murat Ergin'in (42) ağır yaralandığı belirlendi. Ergin, ambulansla Niğde Devlet Hastanesine kaldırılırken hayatını kaybetti.

Sürücü M.K. ise gözaltına alındı.

KAÇAKÇILAR ASKERE ATEŞ AÇTI

Hatay'da ise Suriye’den kaçak giriş yapmak isteyen 10 kaçakçı, kendilerine müdahale eden askerlere kalaşnikof tüfekle ateş açarak kaçtı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Hatay 2’nci Hudut Alay Komutanlığı sorumluluk sahasında meydana gelen olayla ilgili şu bilgiler verildi:

"Şehit Çavuş Murat Özeker Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, Hudut Devriye Timi tarafından, Suriye’den Türkiye’ye doğru 10 kişinin bir traktör ve bir adet yatay sondaj makinesi (köstebek) ile yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunduğu tespit edildi. ’Dur’ ikazına uyulmaması üzerine havaya uyarı ateşi açıldı. Bu esnada kaçakçılar, kalaşnikof piyade tüfeği ile hudut devriye timine doğru ateş açtı. Açılan ateşe anında ateşle karşılık verilmesi üzerine, kaçakçılar geldikleri istikamette doğru kaçmıştır. Hudut devriye timinin açtığı ateş sırasında seken mermiler nedeniyle traktör üzerinde bulunan 15-20 adet mazot bidonu alev aldı, çıkan yangında bir adet yatay sondaj makinası (köstebek) ile bir adet traktör yandı."

SINIRDA 256 KİŞİ YAKALANDI

Öte yandan, güvenlik güçleri, sınırlardan yasa dışı geçiş yapmaya çalışan 256 kişiyi yakaladı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı hudut birlikleri yasa dışı geçiş yapmaya çalışanları engelledi.

Buna göre, dün, Suriye'den Türkiye'ye geçmeye çalışan 170 Suriyeli ile Türkiye'den Suriye'ye giriş teşebbüsünde bulunan bir Suriye ve bir Türk vatandaşı yakalandı.

Ayrıca, hudut hattında, 2 bin 639 karton sigara, 33 kilogram muhtelif gıda maddesi, bir motosiklet, 66 muhtelif araç parçası ile 70 büyükbaş/küçükbaş hayvan ele geçirildi.

Yasa dışı yollardan İran sınırından Türkiye'ye geçmeye çalışan 29 Afganistan, 11 Pakistan ve 2 Somali vatandaşı ile Türkiye'den Yunanistan'a girmek isteyen 14 Pakistanlı, 13 Myanmarlı, 11 Suriyeli ve 4 Afganistanlı yakalandı.

Öte yandan, Jandarma Genel Komutanlığı ekiplerince yasa dışı olarak ülkede bulunan 50 kişi ile Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca 320 kişi tespit edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2015, 16:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35