banner15

Nusaybin'de bombalı saldırı

Nusaybin'deki bombalı saldırıda bir kişi hayatını kaybederken Cizre'de ambulanstaki bir hasta hendekler sebebiyle hastaneye ulaştırılamadığından öldü

Nusaybin'de bombalı saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki bombalı saldırıda bir kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Fırat Mahallesi Başyurt Sokak'ta PKK üyelerince atılan el yapımı patlayıcı infilak etti.

Olayda, Selamet Yeşilmen (45) öldü, henüz isimleri öğrenilemeyen 4 kişi yaralandı.

Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırılan yaralıların vücudunda çok sayıda şarapnel parçası bulunduğu belirtildi.

Öte yandan, olayın gerçekleştiği Fırat Mahallesi'nde güvenlik güçlerinin PKK üyelerine yönelik müdahalesinin bulunmadığı öğrenildi.

HENDEKLER KAPATILIYOR

Cadde ve sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla uygulamaya konulan sokağa çıkma yasağının ardından güvenlik güçlerince başlatılan operasyon devam ediyor.

İş makineleriyle Yeni Turan Mahallesi Değirmen Sokağa giren polis ekipleri, barikata PKK tarafından patlayıcı konulduğunu tespit etmesi üzerine çevredeki evlerde oturan vatandaşları tahliye etti.

Daha sonra kontrollü şekilde patlayıcı infilak ettirilirken, patlamanın şiddetiyle bazı binalar ile elektrik ve su şebekesi zarar gördü.

HENDEKLER SEBEBİYLE HASTABNEYE ULAŞTIRILAMADI

Şırnak'ın Cizre ilçesinde kalp krizi geçiren kişi, yollara kazılan hendekler nedeniyle hastaneye zamanında ulaştırılamadığı için yaşamını yitirdi.

Cizre ilçesinde PKK'lılar tarafından kazılan hendekler ve kurulan barikatlar, acil vakalarda hastanın Cizre Devlet Hastanesi'ne zamanında ulaşmasına engel olduğu için ölüme neden oluyor.

Cudi Mahallesi'ndeki evinde kalp krizi geçiren M.Salih Emerce'yi (65) yakınları otomobil ile Cizre Devlet Hastanesi'ne ulaştırmak üzere yola çıktı. Ancak, Cudi ve Yasef mahallelerindeki hendeklerden dolayı uzun süren yolculuk nedeniyle Emerce, vaktinde hastaneye yetiştirilemediği için yolda yaşamını yitirdi.

Bu arada, Şah ve Dicle mahalleri arasındaki cadde ve sokaklara kurulan barikatları güvenlik güçleri zırhlı araçlarla kaldırdı.

Yafes Caddesinde ise toplanan bir grup PKK yandaşını polis dağılmaları için uyardı. Dağılmayan gruba biber gazı ve basınçlı suyla müdahale edilirken, bu sırada güvenlik güçlerine silahla ateş açıldı.  

Polisin karşılık vermesi üzerine ara sokaklara kaçan saldırganların yakalanmasına çalışılıyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 17:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35