banner15

Nusaybin'de hendek kapatma operasyonu

Silvan'da 12 gün sokağa çıkma yasağının ardından ilçeden temizlenen PKK mensuplarına, Nusaybin'de de operasyon düzenlendi. Dün gece düzenlenen operasyon hala devam ediyor

Nusaybin'de hendek kapatma operasyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde dün saat 21.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı başlatılırken, ilçenin birçok noktasından gece saat 02.00'a kadar patlama ve yoğun silah sesleri duyuldu. Bu saatlerde cami hoparlörlerinden Kürtçe şarkılar çalındı.

Mardin Valiliği tarafından, Nusaybin İlçesi'ndeki bazı mahallelerde bulunan PKK'lıların kazdığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması amacıyla dün saat 21.00'den itibaren ilan edilen sokağa çıkma yasağının uygulanmaya başlaması ile birlikte ilçede yer yer çatışmalar başladı.

İlçenin birçok mahallesindeki yoğun silah ve patlama sesleri saat 02.00'e kadar devam etti. İlçe merkezine sevk edilen güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasındaki çatışmalar aralıklarla devam ederken; Abdülkadir Paşa, Fırat ve Yenişehir Mahallesi'ndeki bazı camilerin hoparlörlerinden gece geç saatlere kadar Kürtçe şarkılar çalındı. Zaman zaman PKK marşlarının da çalındığı cami hoparlörlerindeki müzik yayını saatlerce devam etti. Nusaybin'de bu sabah güne sakin başlandı. Sevk edilen güvenlik güçleri Nusaybin'in birçok noktasında yoğun güvenlik önlemi almayı sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 16:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35