banner15

Nusaybin'deki kadının ölümüyle ilgili resmi açıklama

Nusaybin Kaymakamlığı ilçede polis operasyonunda hayatını kaybeden Selamet Yeşilmen'e ilişkin açıklamada bulundu. Kaymakamlık Yeşilmen'in şarapnel parçasıyla öldüğünü açıkladı

Nusaybin'deki kadının ölümüyle ilgili resmi açıklama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Nusaybin Kaymakamlığı, ilçedeki operasyonda öldürülen 44 yaşındaki Selamet Yeşilmen'le ilgili yaptığı açıklamada, Yeşilmen'in şarapnel parçasıyla hayatını kaybettiğini ileri sürdü.

Nusaybin Kaymakamlığı’nın açıklaması şöyle: İlçemizde 13/11/2015 Cuma günü saat 21.00 itibari ile kamu düzeninin sağlanması ve suç işlenmesinin önlenmesi, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, tuzaklanmış ve patlayıcı yerleştirilmiş hendek ve barikatların kaldırılarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. İlçemiz 112 Çağrı Merkezi’ne gelen yaralı vatandaşların olduğu bilgisi üzerine 3 vatandaşımızın süratle Nusaybin Devlet Hastanesi’ne intikalleri sağlanmıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen bir vatandaşımız yaşamını yitirmiştir. Diğer vatandaşlarımızın tedavileri devam etmektedir. Yapılan ilk incelemeler neticesinde hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımızın şarapnel parçalarından dolayı yaralandıkları tespit edilmiştir. Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada ‘Polis tarafından vatandaş katledildi’ şeklinde kasıtlı olarak ortaya atılan iddialar tamamen yersizdir. Güvenlik unsurlarınca olayın vuku bulduğu bölgede herhangi bir operasyon yapılmadığı gibi o bölgede herhangi bir güvenlik unsuru da bulunmamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 10:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35