banner39

'Oda'dan çıkan çok ilginç bir not daha

Soner Yalçın'ın sitesinde yapılan aramalarda ele geçirilen bir notta, Hanefi Avcı'nın Danıştay saldırısı hakkında konuşması ve konuyu belli bir noktaya çekmesi gerektiği vurgulanıyor. Notta yazılanlar aynen faaliyete geçirilmiş durumda.

Yurt Haberleri 05.03.2011, 11:56 05.03.2011, 11:56
'Oda'dan çıkan çok ilginç bir not daha

Hanefi Avcı, Odatv bağlantısı bir kez daha deşifre oldu. İşte Odatv'de çıkan belge ve Hanefi Avcı'nın Ergenekon'u aklamaya çalıştığı o sözler...

Terör Örgütü Devrimci Karargah'a yardım etmek suçundan tutuklanan Hanefi Avcı ile Odatv arasındaki derin bağlantılardan bir tanesi daha deşifre oldu.

Ergenekon soruşturması kapsamında geçtiğimiz günlerde Odatv'ye baskın düzenlenmiş ve Soner Yalçın ve editörler tutuklanmıştı. Odatv yapılan aramalarda ele geçirilen belgelerde ilginç detaylar var.

Bunlardan birisi de kanlı Danıştay saldırısı ile ilgili. Soner Yalçın'ın sahibi olduğu Oda TV internet sitesinde yapılan aramalarda ele geçirilen bir belgede Danıştay saldırısıyla ilgili notlar da yer alıyor. Belgede aynen şu ifade kullanılıyor: "Danıştay'ın türban eylemi olduğu, Hanefi Avcı'nın ağzından net bir şekilde vurgulanmalı."

NTV'DEKİ PROGRAMDA UYGULAMAYA KONDU

Hanefi Avcı, Haliç'ta Yaşayan Simonlar kitabını çıkardıktan sonra NTV'de Yazı İşleri Programında kitabının tanıtımını yapmıştı.

Avcı o programda Odatv'de bulunan belgeyi doğrularcasına ifadeler kullandı. Danıştay'la Ergenekon arasında delil yok diyen Hanefi Avcı, ısrarla Danıştay cinayetinin türban kararı nedeniyle işlendiğini ve katil zanlısının bunu itiraf ettiği söylemişti.

Yani, katil suçu neden işlediğini söylüyor, bunun Ergenekon'la ilişkilendirmenin bir anlamı yok, neden arkasını araştıryorsunuz demeye getirmişti. Odatv'de çıkan belgelere göre Hanefi Avcı'nın o sözleri neden söylediği şimdi daha iyi anlaşılıyor. Meğer Hanefi Avcı'ya böyle bir talimat gelmiş. O da ısrarla bu cinayetin Danıştay'ın türban kararı nedeniyle işlendiğini Ergenekon'la bir ilgisinin olmadığını söylüyor.

Hanefi Avcı kendisine verilen göreve o kadar kilitlenmiş ki Ruşen Çakır'ın Ergenekon'la Danıştay saldırısını birleştiren mahkeme kararını hatırlatması bile onu sözünden döndürmüyor...

İşte Hanefi Avcı'nın 27 Ağustos 2010'da katıldığı Yazı İşler Programı'nda Danıştay saldırısını türbanla ilişkilendirmeye çalıştığı o sözler.

DANIŞTAY'LA ERGENEKON ARASINDA DELİL YOK

Ruşen Çakır: Danıştay saldırısı ve Dink olayları konusunda çok net görüşler bildiriyorsunuz. Bunların münferit olaylar olduğunu söylüyorsunuz.

Hanefi Avcı: Geçmiş yıllarda Rahmetli Özal'a saldırı yapan kişi hala sağ ve geziyor, Demirel'e saldırı yapan hala sağ ve duruyor, benzer bir çok olay var. Eğer o insanlar o olay esnasında öldürülseydi bugün ne komplo teorilerimiz vardı. Danıştay'daki olayda kişinin kendi beyanıyla sınırlıyız. Bu kişiyle Ergenekon arasında bağlantı kuracak kadar net delil yok. Ergenekon örgütse yargılanacağı yer farklı, silahlı örgütse yargılanacağı yer farklı. Burada şu zorlanıyor, bu örgüt silahlıdır ve eylem yapmıştır denerek zorla özel yetkili mahkemelerin görev sahasına sokuluyor. O sahaya girdiğiniz zaman, herkes hakkında direk dava açarsınız. Ergenekon diye bir örgüt olabilir, çok farklı faaliyetleri olabilir ama Danıştay'ın faili anlatıyor, niçin yaptığını da söylüyor.

 

Kaynak: Aktifhaber

 

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?