Öğrenci yurdunda 'sıcak su' eylemi

Zonguldak'ta, üniversite öğrencileri, kaldıkları yurtta sıcak su akmadığı ve kaloriferlerin yanmadığı için eylem yaptı.

Öğrenci yurdunda 'sıcak su' eylemi

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne (KYK) bağlı Karaelmas Yurdu'nda kalan kız öğrenciler, kaldıkları yurtta sıcak su akmadığını, kaloriferlerin yanmadığını, internet, yemek fişi ve bir çok eksikliğin olduğunu öne sürerek yurdu boşalttı.

Yurttan dışarı çıkmayan bazı öğrenciler ise bulundukları odaların lambalarını yakıp söndürerek arkadaşlarının eylemine destek verdi.

Öğrencilerden Tuğçe Akaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, yurtta su sıkıntısı yaşadıklarını ve sürekli elektrik aksamında sorunlar yaşandığını
iddia etti.

Yaşadıkları sıkıntıların bir türlü giderilmediğini savunan Akaltun, şöyle konuştu: "Kaloriferlerde sürekli sıkıntı çıkıyor. Odalarımız küçük. Bizlere küçücük dolaplar veriliyor. Odalarımıza buzdolabı verilmiyor. İkinci öğretimde kalan arkadaşlarımız akşam yemeğine yetişemiyor. Atıştırmalık bir şeyler almak istediklerinde ise kabul edilmiyor ve alamıyorlar. Sadece içecek almamız söylendi. Duşta sürekli sorun çıkıyor. Ya kabinlerde problem oluyor yada her gün sıcak su bulamıyoruz. Soğuk suyla yıkanmak zorunda kalıyoruz."

Berivan Bozdemir de yurtta sıcak su problemlerinin sıklıkla yaşandığını ve sorunlarının çözüme kavuşmadığını belirtti.

Yurt müdürleri Saniye Conkar ve Hatice Gökçen, öğrencilerin protestoları üzerine yurt binası önüne gelerek eylem yapanları ikna etmeye çalıştı.

Öğrencileri bir süre sonra yurt müdürleriyle sorunlarını konuşmak üzere eylemlerini sona erdirdi.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2013, 10:28
banner53
YORUM EKLE

banner39