banner39

Öğrencilerden Suriyeli çocuklar için kampanya

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde ilköğretim okulu öğrencileri, Suriyeli çocuklar için oyuncak, kıyafet ve ayakkabı yardımı kampanyası başlattı

Yurt Haberleri 13.02.2014, 13:06 13.02.2014, 13:06
Öğrencilerden Suriyeli çocuklar için kampanya

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Reyhanlı ilçesinde ilköğretim okulu öğrencileri, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak ilçede akrabalarının yanına sığınan ve kendi imkanlarıyla kiraladıkları evlerde barınan Suriyeli çocuklar için oyuncak, kıyafet ve ayakkabı yardımı kampanyası başlattı.

Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri, maddi sıkıntı çeken ve yaşadıkları yerden uzakta hayata tutunmaya çalışan Suriyeli çocukları unutmadı. Kampanya kapsamında öğrenciler, Suriyeli çocuklar için kıyafet, ayakkabı ve oyuncak topladı.

Atatürk İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Naciye Haraç, ilçedeki Suriyeli çocukları gördükçe üzüldüğünü ve onlar için arkadaşlarıyla kampanya düzenlemeye karar verdiklerini kaydetti.

Suriyeli çocuklar için başlattıkları kampanya kapsamında kıyafet, ayakkabı ve oyuncak topladıklarını ifade eden Haraç, yaklaşık bir hafta önce başlattıkları kampanyaya ilginin iyi olduğunu söyledi.

Toplanan yardımların önümüzdeki günlerde Suriyeli çocuklara dağıtılacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?