banner39

Okmeydanı Hastanesi'nde polis-eylemci gerilimi

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Acil servis girişinde karşı karşıya gelen polisle eylemciler arasında arbede çıktı. İki eylemci grubun arasında kalan polisler kaçarak kurtuldu

Yurt Haberleri 01.05.2014, 14:45 01.05.2014, 14:49
Okmeydanı Hastanesi'nde polis-eylemci gerilimi

İstanbul'da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Acil servisi gazdan etkilenenlerle doldu. Polis, yapılan anlaşma sonrası göstericilerin dışarı çıkmasını beklerken, arkadan gelen başka bir grubun saldırısına uğradı. Arada kalan emniyet güçleri bu zor durumdan kaçarak kurtuldu.

Polis müdahalesinden etkilenen kalabalık bir grup gösterici hastanenin acil servisine girdi. Polis peşlerinden geldi ancak hastaneye girmedi. Birliğin polis amiri tek başına kalarak acil servisi dolduran göstericilerin çıkmasını istedi, bu konuda da anlaşma sağlandı. Ancak acil servise giren grubun hastaneden çıkmasını bekleyen yaklaşık 20 kişilik polis grubu arkadan gelen bir başka gösterici grubun saldırısına uğradı.

Hastanedekiler de çıkınca iki grup arasında sıkışan polisler zor anlar yaşadı. Göstericiler taş ve sapanla misket etti. Polis gaz bombasıyla, plastik mermiyle karşılık vermeye çalıştı ancak başarılı olamadı ve kaçarak uzaklaşmak zorunda kaldı. Bütün bunlar o sırada hastanede bulunan hastalar ve hasta yakınlarının gözleri önünde oldu. Acil serviste adım atacak yer kalmadı. Bu kişilerin bir çoğu da gazdan etkilendi, servis öksüren ve fenalık geçiren kişilerle doldu.  Bu sırada çevrede meydana gelen olaylarda yaralananlar da hastaneye getirildi.

Olaylar burada son bulmadı. Hastane önünde de eylemcilerle polis karşı karşıya geldi. Hastanenin önünden geçen yol adeta savaş alanına döndü.

TARLABAŞI'NDA EL YAPIMI BOMBALAR BULUNDU

Diğer taraftan Beyoğlu Tarlabaşı'nda göstericilere müdahale eden polis, 4 adet el yapımı bomba ve çok sayıda molotof kokteyli ele geçirdi.

Tarlabaşı'nda yasa dışı gösteri yapan gruplara müdahale eden polis, saldırılarda kullanılmak üzere hazırlanan çok sayıda patlayıcı maddeyi de ele geçirildi. Polis ekipleri, kaçan göstericilerin bıraktığı 4 adet el yapımı boru tipi bomba, çok sayıda molotof kokteyli ve sapanlara el koydu. Tarlabaşı'nda ele geçirilen malzemeler Taksim meydanına getirilerek bomba imha uzmanları tarafından incelendi. Polis basın mensuplarını, bombanın yakınına yaklaşmasına izin vermedi.

 Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?