banner39

'Okulda İmam'a soruşturma açıldı

Manisa'da bir öğretmenin Din Kültürü Ahlak Bilgisi dersini uygulamalı yaparak derse imam getirmesine soruşturma açıldı

Yurt Haberleri 06.04.2012, 10:26 06.04.2012, 10:53
'Okulda İmam'a soruşturma açıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Manisa'da din dersine Caferiliği ve Aleviliği anlatması için getirilen imam nedeniyle dersin hocasına soruşturma açıldı.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, konu ile ilgili 2 müfettişin görevlendirildiğini söyleyerek şöyle konuştu, "Olayın görüntülerine baktığımızda çok rahatsız olduk. Özellikle imamın üzerindeki kıyafetler kamuoyunu ve biz eğitimcileri rahatsız etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 2 müfettiş görevlendirdik. 1 müfettiş de bakanlıktan görevlendirildi. Okulda şu an da araştırma, inceleme yapılıyor. Soruşturmaya da dönüşebilir. Din bilgisi öğretmeni Durmuş Ali Etbaş, 'İslam'da farklı anlayışlar' konusunu uygulamalı olarak işlemek istediği için okul müdürünün izniyle böyle bir davet vermiş. Ancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden izin alması gerekir ya da dersi kendisini anlatması gerekirdi. Hiç hoş olmadı."

ELEŞTİRİLERE CEVAP

Vatan gazetesinin haberine göre Manisa'da din bilgisi öğretmeninin daveti üzerine ilköğretim 7'nci sınıflara Caferi ve Alevilik inancını anlatan Caferi imam Bayram Dalga, cübbe ve sarık eleştirilerine cevap verdi, "Beni kimse siyasete çekmesin. İşim gereği camide aba, dışarıda sivil giyiniyorum. Dersi 30 dakika sivil kıyafetimle anlattım, öğretmen kıyafeti de tanıtmamı isteyince cübbe ve sarığı giydim" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü