Öldürülen PKK'lı sayısı 25'e yükseldi

Güvenlik güçlerinin Cudi ve Bitlis'te eş zamanlı yürüttüğü operasyonlarda şu ana kadar 25 PKK'lı öldürülürken, biri yaralı 3 PKK'lı da yakalandı

Öldürülen PKK'lı sayısı 25'e yükseldi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Güneydoğu'da son günlerde hız kesmeyen operasyonlarda şu ana kadar etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısının 25'e yükseldiği iddia ediliyor. Güvenlik güçlerinin Şırnak'ın Cudi Dağı bölgesinde, Bitlis'te ve Siirt'te eş zamanlı olarak yürüttüğü operasyonlarda şu ana kadar 25 PKK'lının öldürüldüğü, biri yaralı 3 PKK'lının da yakalandığı belirlendi.

SİİRT VE BİTLİS'TE 15 ÖLÜ

Bitlis'in Hizan ilçesi yakınlarında dün çıkan ve akşam saatlerinde 8 olarak açıklanan öldürülen PKK'lının sayısının bugün yapılan arazi aramasında 15'e çıktığı belirlendi.
 
Siirt'in Baykan ile Bitlis'in Hizan ilçesi sınırında bulunan Çeltikli köyü kırsalındaki Sehi ormanları mevkiinde dün sabah saat 10.00 sıralarında tespit edilen bir grup PKK'lı ile çatışma çıktı. Siirt ve Bitlis'ten bölgeye sevk edilen jandarma ve polis özel harekat timlerininde katıldığı operasyonda çatışmalar dün gece geç saatlere kadar sürdü. Bu sabah saatlerinde çatışmanın olduğu alanda arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 15 PKK'lının cesedi ile 15 adet kaleşnikof otomatik tüfek, bol miktarda techizat buldu.
 
Çatışma bölgesinde iki ayrı mağarada yapılan aramada ise bol miktarda lojistik ve yaşam malzemeleri elegeçirildi.

CUDİ'DE 10 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Şırnak'ın Cudi Dağı'nda süren operasyonlarda da öldürülen terörist sayısı 10'a yükseldi.

Operasyonlarda şu ana kadar 7 Özel Harekât polisi hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2012, 09:15
banner53
YORUM EKLE

banner39