banner39

Ölenlerin sayısı 22'ye yükseldi

İstanbul Boğazı'nda, Rumeli Feneri'nde içinde kaçakların bulunduğu teknenin batması sonucu ölenlerin sayısı 22'ye yükseldi.

Yurt Haberleri 03.11.2014, 19:06 03.11.2014, 19:06
Ölenlerin sayısı 22'ye yükseldi

İstanbul Boğazı'nda, Rumeli Feneri'nde içinde kaçakların bulunduğu teknenin batması sonucu ölenlerin sayısı 22'ye yükseldi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın son açıklamasında, "İstanbul Boğazı çıkışı 3 mil kuzeyinde içerisinde bir grup göçmenin bulunduğu bir teknenin batması nedeniyle, 1 Arama Kurtarma Gemisi, 8 Sahil Güvenlik Botu, 1 Sahil Güvenlik Helikopteri ve 1 Sahil Güvenlik Uçağı tarafından başlatılan arama kurtarma faaliyetinde, 6 kişi sağ olarak kurtarılmış, 22 şahsın cansız bedeni denizden alınmıştır. Arama faaliyetlerine halen devam edilmektedir" denildi.

Olayla ilgili açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, sağ kurtulanların ifadelerine göre teknede 43 kişinin bulunduğunun tahmin edildiğini kaydetti.

43 kişiden 3'ünün mürettebat, kalanların ise çoğunun Afgan uyruklu olduğunun tahmin edildiğini belirten Elvan, "Kalan 40 kişiden 9'unda Afgan pasaportu tespit edildi. Kalan kişilerin de Afgan uyruklu olduğu tahmin ediliyor" dedi.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Bu arada İstanbul Boğazı'ndaki tekne kazasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, olay yeri inceleme ve otopsi işlemleri için İstanbul Cumhuriyet Savcıları Metin Kantar ve İsmail Göktürk görevlendirildi. Savcıların incelemesinin ardından 21 kişinin cesedi Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.

Kaynak: Ajanslar

 

 

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?