banner39

Ömer Güney'in Ankara'daki izleri bulundu

Paris'teki cinayetlerden sorumlu tutulan Ömer Güney'in Ankara'da lüks bir otelde üç gün kaldığı ve buradan 12 kişiyle irtibat kurduğu ortaya çıktı

Yurt Haberleri 31.01.2013, 09:46 31.01.2013, 11:39
Ömer Güney'in Ankara'daki izleri bulundu

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Fransa'nın başkenti Paris'te PKK'lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in öldürülmesiyle ilgili soruşturmanın başşüphelisi Ömer Güney'in Türkiye'deki bağlantıları tek tek araştırılıyor. MİT ve emniyet güçleri, önce Fransa'da tutuklanan Güney'in Türkiye'de kaldığı adresleri tespit etti. Ardından Güney'in Ankara Tunalıhilmi Caddesi'nde beş yıldızlı BestWestern Otel'de çeşitli tarihlerde 20 gün kaldığ belirlendi. Polise bilgi veren otel çalışanları, Güney'in otele geç saatlerde girdiğini ve çoğunlukla alkollü olduğunu anlattı. Soruşturma kapsamında otelin güvenlik kameralarının görüntülerine de el konuldu.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre, kameraların 72 saat sonra kayıt sildiğini belirleyen güvenlik güçleri, bilişim uzmanları aracılığıyla bu kayıtları kurtarıp mercek altına aldı. Güney'in otele 3 bin lira para ödediği, ödemeleri nakit olarak yaptığı da toplanan istihbarat notlarında yer aldı. Otelin ziyaretçi kayıt defterinde yapılan araştırmalarda Güney'in iki kez otel odasındaki telefon numarasından arandığı, otelin internet ağı üzerinden de birkaç mail yolladığı belirlendi. Bu maillerin gönderildiği bilgisayarların IP adresleri araştırıldı. Yapılan çalışmalarda, Ömer Güney'in cinayetlerden 19 gün önce aynı caddede bulunan uçak firmasında yürüyerek bilet almaya gittiği de belirlendi. Otel ve bilet ofisi arasındaki tüm MOBESE kayıtlarına incelenmek üzere el konuldu. Yapılan çalışmalarda son aşamaya gelindiği, Güney'in PKK bağlantılarının netleştiği de ifade edildi. Güney'in Türkiye'de çoğu PKK'lı 12 kişiyle irtibatının da olduğu belirlendi. MİT ve polis bu kişilerin peşinde.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?