Ortodoks patrikler İstanbul'da toplandı

14 Ortodoks Kilisesi'nin Patrik ve Başpiskoposları İstanbul'da bir araya geldi. Başpiskoposların toplantıları pazar gününe kadar devam edecek

Ortodoks patrikler İstanbul'da toplandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'daki Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos'un daveti üzerine, 14 Ortodoks Kilisesi'nin Patrik ve Başpiskoposları İstanbul'da bir araya geldi.

Panortodoks Konsili'nin teolojik ve teknik prosedürlerinin görüşülmesi ve hazırlanması planlanan toplantı Fener Rum Patrikhanesi'nde yapılacak ve 3 gün sürecek. Panortodoks Konsili’nin teolojik ve teknik prosedürlerinin görüşüleceği toplantı için Patrik ve Başpiskoposlar sabah erken saatlerde Fatih Fener’de bulunan Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi’ne geldi.

Patrikhanede hazırlanan toplantı masasına oturan patrik ve başpiskoposlar Bartholomeos’un gelmesinin ardından ayine katıldı. Ayinin ardından başlayan toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirilecek.

Toplantıya Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi, İskenderiye Patrikliği, Antakya Patrikliği, Kudüs Patrikliği, Rusya Patrikliği, Sırbistan Patrikliği, Romanya Patrikliği, Bulgaristan Patrikliği, Gürcistan Patrikliği, Kıbrıs Otosefal Kilisesi, Yunanistan Otosefal Kilisesi, Polonya Otosefal Kilisesi, Arnavutluk Otosefal Kilisesi, Çek ve Slovakya Otosefal Kilisesi katılıyor.

Toplantı 9 Mart günü Ortodoksluk Bayramı nedeniyle yapılacak ayinin ardından sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 18:05
banner53
YORUM EKLE

banner39