banner15

Osmaniye'de çatışma: 1 ölü

Osmaniye'de, güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 asker hayatını kaybederken, 1 asker yaralandı.

Osmaniye'de çatışma: 1 ölü

Osmaniye'nin Zorkun Yaylası Haçbel mevkisinde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında arasında çatışma çıktı. Çatışmada bir asker hayatını kaybederken, bir asker yaralandı.

Haçbel mevkiinde askerler, pusuya yatacağı sırada PKK terör örgütü mensupları tarafından silahlı saldırıya uğradı. Çıkan çatışmada Konya nüfusuna kalıtlı Jandarma Er Rıfkı Damar (21) hayatını kaybederken, Jandarma Er Ramazan Koçu (20) ise yaralandı.

Yaralanan asker Osmaniye Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken Vali Celalettin Cerrah hastaneye gelerek yaralı askerin durumu hakkında Başhekim Op. Dr. Recep Aydın‘dan bilgi aldı.

Vali Celalettin Cerrah yaralı askerin durumu hakkında bilgi almak için hastaneye geldi. Çıkışta gazetecilerin sorularını kısaca yanıtlayan Cerrah, şunları söyledi:

''Operasyon yapan timlerimiz pusu halindeyken, yaklaşan teröristler ateş etmişler. Bir askerimiz şehit bir askerimiz de yaralı. Arazide operasyon devam ediyor. Diğer timlerimiz de çatışma bölgesine çok yakındaydı. İnşallah sonuç alacağız. Yaralı askerin durumu iyi.''

Polis ekipleri de Osmaniye şehir giriş ve çıkışlarında kimlik kontrolü yapmaya başladı.

Yaralı asker Ramazan Koçu’yu Osmaniye Milletvekili Suat Önal, Belediye Başkanı Kadir Kara, Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 01:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35