banner39

Ovacık'ta çatışmadan sonra internet kesildi

Ovacık'ta TKP/ML TİKKO üyeleri ile girilen çatışma sonucu fiber kaploların zarar görmesi üzerine ilçede internet ve telefon kesildi

Yurt Haberleri 25.09.2016, 17:13 25.09.2016, 17:13
Ovacık'ta çatışmadan sonra internet kesildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nde dün öğle saatlerinde çıkan çatışmanın ardından Türk Telekom’a ait fiberoptik kabloların zarar gördüğü, sabit ve mobil telefon hatlarının tamamen kesildiği, ilçede oturanlarla iletişim kurulamadığı belirtildi.

Hozat ile Ovacık ilçeleri arasında yer alan Akören Köyü yakınlarında dün öğlen saatlerinde güvenlik güçleri ile bir grup TKP/ML TİKKO örgüt üyesi arasında çıkan ve akşam saatlerinde kadar süren çatışma sırasında bölgenin yoğun bombalanması ve şiddetli çatışmaların görülmesi ardından aynı bölgede geçen ve Ovacık İlçesi’nin dünya ile iletişimini sağlayan fiberoptik kablolar zarar gördü. Kabloların kopması nedeniyle dün öğle saatlerinden itibaren Ovacık İlçesi ile iletişiminin kesildiği, sabit ve mobil hatlar ve internet hatlarının çalışmadığı belirtildi.

Türk Telekom yetkilileri bölgede operasyon ve çatışma nedeniyle bu aşamada çalışma yapılamadığını, güvenlik birimlerinin izin vermesinden sonra arıza ekiplerinin bölgeye giderek çalışma yapacağını açıkladı.

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?