banner15

Özel eğitim merkezinde otistik çocuklara şiddet

Sakarya'da özel bir eğitim merkezinde otizmli çocuklara yönelik şiddet sosyal medyaya yüklenen görüntülerle ortaya çıktı

Özel eğitim merkezinde otistik çocuklara şiddet

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sakarya’nın Sapanca İlçesi’ndeki bir özel eğitim merkezindeki öğretmenlerden ikisi otizm hastalarına şiddet uyguladı. Dayak skandalı, görüntüleri öğretmenlerden birinin işten çıkartılmasının ardından kurumdan intikam almak için kayıtları sosyal medyada paylaşmasıyla, ortaya çıktı.

Dayak atıp hakaret etikleri otizmli öğrencilerin canını acıtan öğretmenlerin, görüntülerin ortaya çıkması üzerine böyle yaparak eğlendiklerini söyledikleri öğrenildi.

Daya atılan çocuklardan ikisinin annesi Nöroloji uzmanı Prof. Dr. Ayşegül Öğmegüls avcılığa suç duyurusunda bulundu.

Prof. Dr. Öğmegül, "Bu nasıl öğretmenlik, nasıl vicdan ve insanlık? Biz üzerlerine titreyelim, onların yaptığına bak. Cezalandırılmaları için peşlerini bırakmayacağım" dedi.

Prof. Dr. Ayşegül Öğmegül’ün aylık 6 bin TL vererek kurs aldırdığı, şu anda 20 yaşında olan Ata Sinan Koçbeker ile 18 yaşında olan Bumin Yılmaz Koçbeker’in, davranışlarındaki ürkeklik, aşırı korkar durumları dikkatini çekti. Eğitim merkezinin yöneticilerinin ve öğretmenlerinin gayet iyi durumda olduğunu söyledikleri iki oğlunun eğitim almalarına rağmen sağlıklarının da olumsuz yönde etkilenmesi üzerine Prof. Dr. Ayşegül Öğmegül, geçen Nisan ayında bu kez ücretsiz izin alıp İzmir’e taşındı. İzmir’deki başka bir eğitim kurumunda çocukları eğitim almaya başladı.

Ancak geçen 24 Haziran’da sosyal medyada Sapanca’daki eğitim merkezi için ''Eğitim böyle oluyor'' başlığıyla yayınlanan görüntüler skandalı ortaya çıkardı.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 14:52
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48