Pamir'in cansız bedeni bulundu

Sarıyer Zekeriyaköy'de kaybolan 3,5 yaşındaki çocuğun cansız bedeni bulundu

Pamir'in cansız bedeni bulundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da Sarıyer Zekeriyaköy'de kaybolan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'in cesedi, yaklaşık 30 saat süren arama çalışmalarının ardından komşu evin havuzunda bulundu.

Beşevler Sitesi'ndeki evinden dün sabah saatlerinde anne ve babası uyurken çıktıktan sonra kaybolan Pamir Dikdik'in bulunması başlatılan arama çalışmaları sona erdi.

Dikdik'in cesedi, yaklaşık 30 saat süren çalışmalar sonucunda evlerinin yakınındaki bir evin havuzunda olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine jandarma ekipleri, havuzun çevresinde güvenlik kordonu oluşturdu ve olay yerinde bulunan dalgıçlar, çocuğun cesedini havuzdan çıkardı.

NAAŞI ADLİ TIP'A KALDIRILDI

Cumhuriyet savcısı ve Jandarma olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları tamamlandı.

Daha sonra Pamir Dikdik'in cesedi, kesin ölüm nedenin tespiti için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Bu arada çocuğun anne ve babası için sağlık ekipleri evlerinin önünde bekletiliyor.

Arama kurtarma çalışmalarına katılanlar da yavaş yavaş olay yerinden ayrılmaya başladı.

"EVLADIMI KORUYAMADIM"

Çocuğun cesedinin bulunduğu havuzun yanına getirilen baba Serdar Dikdik'in bitkin olduğu görüldü. Dikdik, çevredekiler tarafından bir süre burada kaldıktan sonra evine götürüldü.

Baba Dikdik, "Evladımı koruyamadım" diye gözyaşı döktü.

Pamir Dikdik'in cesedinin bulunmasının ardından komşular ve arama kurtarma ekibi de gözyaşlarını tutamadı.

Bu arada Dikdik ailesinin bazı komşuları, havuzun dün ağaçla arandığını ancak bunun çok ilkel bir arama yöntemi olduğunu belirterek, ilk andan itibaren profesyonelce arama kurtarma yapılmadığını iddia ederek, tepki gösterdi.

Beşevler Sitesi'ndeki evinden sabah saatlerinde anne ve babası uyurken çıkarak kaybolan Pamir Dikdik'in bulunması için jandarma ekipleri ile AKUT gibi sivil arama ve kurtarma ekipleri, dünden bu yana kurtarma çalışamalarını yürütüyordu.

İstanbul Valisi Mutlu

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sarıyer Zekeriyaköy'de kaybolan ve yakaşık 30 saat sonra evlerinin yakınındaki bir evin havuzunda cesedine ulaşılan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik için başsağlığı mesajı yayımladı.

Vali Mutlu, twitter hesabından yayımladığı mesajında, "Sevgili Pamir'i maalesef bir evin havuzunda ölü olarak bulduk. Acılı ailesine başsağlığı diliyorum. Allah hiçbir aileye evlat acısı yaşatmasın" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2014, 18:28
banner53
YORUM EKLE

banner39