banner39

Pazar günleri sıcak ekmek çıkmayacak

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer çok tartışılacak bir uygulamaya imza atmaya hazırlanıyor

Yurt Haberleri 04.08.2012, 17:26 04.08.2012, 17:29
Pazar günleri sıcak ekmek çıkmayacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ramazandan sonra Bağcılar Belediyesi ile yeni bir kampanya başlatacaklarını kaydeden İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, fırınların bundan sonra pazar günü kapalı olacağını belirtti.

Özer, bu kampanyayla hem fırın işçilerinin bir gün izin yapmasını, hem de vatandaşların evlerindeki mevcut ekmekleri de tüketmeleriyle ekmek israfının azaltılmasını amaçladıklarını anlattı.

Fahri Özer, fırın işçilerinin 365 gün 24 saat çalıştıklarını ifade ederek, ''Bunların çalışmamaları için, haftada bir gün çoluk çocuğuyla tatil yapabilmesi adına bir kampanya başlatacağız. Aynı zamanda ekmek israfının da azalacağını düşünüyoruz. Cumartesi fazla ekmek üretilecek.

Siz cumartesi günü 2 günlük ekmek alacaksınız evinize. Yetmediği zaman da tabii ki evinizdeki bayat ekmekleri bir şekilde değerlendireceksiniz. İsrafın bu şekilde az da olsa önüne geçmiş olacağız. Kampanyayı başka ilçe belediyelerini de katarak genişletmek için çalışmalarımız sürüyor'' diye konuştu.

banner53
Yorumlar (1)
murat ünal 9 yıl önce
pazar gunleri kapanması çok iyi olur hem her çöpte ekmek olmaz hemde fırınlar temizlik yapar bunun uygulanması çok iyi olur
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?