banner39

Pazardan dokuz aylık bebek kaçırıldı!

İstanbul Emniyeti Salı Pazarı'ndan kaçırılan dokuz aylık bebek için seferber

Yurt Haberleri 29.09.2010, 15:27 29.09.2010, 16:19
Pazardan dokuz aylık bebek kaçırıldı!

Fatih'te, pazarda alışveriş yapan Ayten Karagöz isimli kadının 9 aylık bebeği minik Burhan, çocuk arabasından kaçırıldı. Görgü tanıklarını dinleyen İstanbul polisi, minik Burhan'ı bulmak için seferber oldu. Emniyet yetkilileri, pazardan çocuk kaçırma olayının Türkiye'de ilk defa yaşandığını belirtti.

Olay, Balat Salı Pazarı'nda dün akşam 18.00 sıralarında meydana geldi. Dokuz aylık bebeği Burhan ile pazara alışverişe giden anne Ayten Karagöz'ün dalgınlığından faydalanan kişi veya kişiler, minik Burhan'ı çocuk arabasından alarak kaçırdı. Bebeğinin arabada olmadığını fark eden Ayten Karagöz, çevredeki esnaf ve vatandaşlardan yardım istedi. Olayın şokunu uzun süre üzerinden atamayan anne Karagöz, durumu eşi Tacettin Karagöz'e bildirdi. Belediyede işçi olarak çalıştığı öğrenilen baba Karagöz de emniyet yetkililerine haber verdi.

Olay yerinde çok yönlü inceleme yapan polis, görgü tanıklarının ifadesini aldı. Pazarın giriş ve çıkışlarını gören kamera kayıtlarını alan polis, minik Burhan'ı bulmak için seferber oldu.

Amca Sabri Karagöz, olayı öğrendikten hemen sonra kardeşi Tacettin Karagöz'ün kendisini aradığını ve oğlu Burhan'ın kaçırıldığını ilettiğini söyledi. Panik halde ne yapacaklarını bilemeden çocuğu aramaya başladıklarını belirten amca Karagöz, daha sonra polise haber verdiklerini belirtti. Görgü tanıklarının yeğeni Burhan'ı kaçıran bir kişiyi gördüğünü ve eşgal bilgilerini polisin de aldığını kaydeden Karagöz, "Şu anda yeğenimizin nerede olduğunu çok merak ediyoruz. Elimizde hiçbir bilgi yok. Olay yeri yakınındaki mobese kamerası ile caminin güvenlik kamerasının polisler tarafından incelendi. Görgü tanıklarına göre bu kameraların zanlıyı çektiğini düşünüyoruz." dedi.

Diğer amca Mehmet Karagöz ise, görgü şahidi kadının, kucağındaki bebek ile bir erkek şahsın pazardan hızla uzaklaştığını gördüğünü anlattı.

Bu arada, minik Burhan'ın yaşadığı evdeki endişeli bekleyiş de sürüyor. Anne Ayten Karagöz ve Baba Tacettin Karagöz'ün emniyetteki ifadesi devam ediyor. Karagöz ailesinin yakınları, minik Burhan'ın taşındığı çocuk arabasına bakarak gelecek müjdeli haberi bekliyor.

PAZARDAN BEBEK KAÇIRMA, TÜRKİYE'DE BİR İLK

Öte yandan emniyet kaynakları, pazarda alış verişte iken annesinin yanından bebek çalma olayının Türkiye'de ilk defa yaşandığını Cihan muhabirine anlattı. Çocuk Şu Müdürlüğü bünyesinde minik Burhan'ı bulmak için özel bir ekip kurulduğu kaydeden yetkililer, şüphelinin kaçış yönündeki tüm kameraların incelemeye alındığını ifade etti.

Kaynak: Cihan

banner53
Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü